Aktualności

Jedna z ciechocińskich tężni, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Jedna z ciechocińskich tężni, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Kongres Uzdrowisk Polskich w Ciechocinku

Kolejnym wydarzeniem w ramach obchodów 180-lecia Uzdrowiska Ciechocinek był XXV Kongres Uzdrowisk Polskich (2-4 czerwca). Wybitni przedstawiciele środowisk krajowego i europejskiego wodolecznictwa, rehabilitacji uzdrowiskowej, naukowcy i lekarze praktycy debatowali nad problemami i wyzwaniami jakie stoją przed polską balneologią w XXI wieku.

 

Czytaj też: Perła Kujaw ma 180 lat

 

Ogólnopolski kongres pod hasłem „Rehabilitacja w uzdrowiskach skuteczna i najtańsza” zorganizowały Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie”, Unia Uzdrowisk Polskich, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP oraz miasto Ciechocinek pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy i patronatem naukowym prof. Ireny Ponikowskiej (Katedra Balneologii i Medycyny Fizykalnej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, Uzdrowiskowy Szpital Kliniczny w Ciechocinku).

 

Rozmawiano m.in. o skuteczniejszej rehabilitacji dzieci i młodzieży, nowoczesnym podejściu do problematyki geriatrii, konieczności znalezienia najlepszych rozwiązań w leczeniu i rehabilitacji starzejącego się społeczeństwa. Tym ważnym tematem zajmowała się piątkowa „konferencja okrągłego stołu”. Istotnym elementem jubileuszowych obrad był temat powołania Instytutu Balneologii.

                                                                                                                                                                                           

Kongresowi towarzyszyło wiele imprez. W czwartek 2 czerwca w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego zagrał Wojtek Mazolewski Quintet, w sobotę i niedzielę odbyły się 45. Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej,  Jarmark Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego, Impreza Plenerowa „Łączy nas Wisła – Święto Soli” oraz uroczyste obchody 130-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechocinku.

 

 Stowarzyszenie „Komisja Zdrojowa”

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

2 czerwca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 czerwca 2016 r.