Aktualności

Konferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski
Konferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski

Konferencja Welscience w Bydgoszczy

W Operze Nova odbyła się dwudniowa konferencja popularnonaukowa „Covid. Doświadczenie społeczne”, w której uczestniczyli przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Wybitni polscy i zagraniczni eksperci poruszali temat pandemii w obszarach medycyny, edukacji, kultury i ekonomii. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego był partnerem strategicznym wydarzenia.

 

Konferencja adresowana była do środowisk akademickich, medycznych, placówek edukacyjnych i przedsiębiorców. Dwudniowe spotkanie było okazją do podzielenia się doświadczeniami i podjęcia dyskusji nad wypracowaniem procedur, które należy przyjąć, aby osłabić oddziaływanie i wpływ pandemii na rzeczywistość społeczną w przyszłości.

 

W czwartek (13 października) wykłady inauguracyjne wygłosili prof. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk oraz prof. Jacek Kubica, kierownik Katedry Kardiologii i Chorób Wewnętrznych UMK. Pierwszy dzień konferencji odbył się pod znakiem sesji medycznych, poruszony zostanie m.in. temat szczepień. Podczas piątkowej (14 października) sesji plenarnej wicemarszałek Zbigniew Ostrowski przedstawił wyzwania, przed którymi w okresie pandemii stanął samorząd województwa, i opowiedział o podjętych w regionie działaniach oraz ich efektach. Eksperci poruszyli temat wpływu pandemii m.in. na funkcjonowanie instytucji kultury i szkół oraz rynek pracy. 

 

Więcej informacji i program wydarzenia na www.welconomy.pl

 

Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”, które od lat organizuje coroczne spotkania Welconomy w Toruniu.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

12 października 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 14 października 2022 r.

 

Konferencja prasowa przed WelScience w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPKonferencja prasowa przed WelScience w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPKonferencja prasowa przed WelScience w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPKonferencja prasowa przed WelScience w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPKonferencja prasowa przed WelScience w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPKonferencja prasowa przed WelScience w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKPKonferencja Welscience w Bydgoszczy, fot. Piotr Ulanowski dla UMWKP