Aktualności

Praca konkursowa 2021, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Praca konkursowa 2021, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Konkurs plastyczny z nagrodami

W ramach naszej akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” organizujemy także konkursy z nagrodami. Dzieci i młodzież zapraszamy do uruchomienia wyobraźni i kreatywności – i udziału w konkursie plastycznym.

W tym roku tytuł konkursu to ,,Gąska odwiedza moje miasto, moją wieś”. Zadaniem uczestników jest pokazanie świętomarcińskiej gąski odwiedzającej ciekawe miejsca. Prace można wykonać dowolną techniką, ale musi być to praca płaska, a jej maksymalny format to A3.

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu w załączniku.

Do zgłoszenia należy koniecznie dołączyć zgodę rodziców lub opiekunów (która jest załącznikiem do regulaminu konkursu). Na odwrotnej stronie pracy prosimy podać dane kontaktowe: imię, nazwisko i wiek autora pracy, imię, nazwisko i telefon opiekuna lub rodzica, z którym należy się kontaktować w przypadku wygranej, a także miejsce zamieszkania.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedna pracę. Prace należy nadsyłać w terminie od 24 października do 7 listopada 2022 roku (decyduje data wpływu pracy) na adres:

 

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219

z dopiskiem ,,Konkurs plastyczny gęsina”.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-11 lat oraz 12-18 lat.

Laureaci w dwóch pierwszych kategoriach wiekowych (do 6 lat i 7-11 lat) otrzymają nagrody rzeczowe (m.in. zestawy plastyczne, książki, gry planszowe, zestawy klocków), zaś w kategorii 12-18 lat bony zakupowe do realizacji w sieci sklepów z artykułami dla dzieci i młodzieży. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, laureaci odbiorą nagrody osobiście, podczas uroczystego spotkania w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Wkrótce ogłosimy również konkurs na relację ze wspólnego spędzania czasu przy daniach z gęsiny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku po raz pierwszy zaproszenie do udziału w konkursie adresujemy też do kół gospodyń wiejskich.

Czytaj także:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

12 października 2022 r.