Aktualności

Album „Kujawsko-Pomorskie Panoramy Wisły”, fot. Andrzej Goiński
Album „Kujawsko-Pomorskie Panoramy Wisły”, fot. Andrzej Goiński

Album „Kujawsko-Pomorskie Panoramy Wisły” doceniony na Warszawskich Targach Książki

Województwo Kujawsko-Pomorskie zdobyło wyróżnienie w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne 2018 roku”, organizowanym przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI za album „Kujawsko-Pomorskie Panoramy Wisły” Jadwigi Elżbiety Czarneckiej i Marka Czarneckiego. Nagrodę odebraliśmy 17 maja podczas Warszawskich Targów Książki. Panoramiczne zdjęcia Wisły, pochodzące z albumu, będzie można oglądać od 21 sierpnia na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

 

 

To nie pierwsza nasza nagroda za „Kujawsko-Pomorskie Panoramy Wisły”. Album zdobył również wyróżnienie w konkursie Róża Regionów 2017 w kategorii projekt specjalny.

 

Publikacja to nowatorski sposób przedstawienia przestrzeni regionu Kujaw i Pomorza w oparciu o zdjęcia przepływającej przez województwo Wisły. Album ukazuje piękno, różnorodność i zmienność oraz bogactwo przyrodnicze Wisły za pomocą fotografii panoramicznej, opartej w dużym stopniu na perspektywie lotniczej – większość zdjęć wykonanych została przy pomocy drona. Przygotowanie albumu zajęło autorom 35 dni zdjęciowych, w czasie których przejechali samochodem kilka tysięcy kilometrów i spędzili ponad 30 godzin z dronem w powietrzu. Relacje z jego przygotowania można zobaczyć na dwóch filmach tutaj i tutaj.

 

Nagroda Magellana (nagroda główna w konkursie na „Najlepsze publikacje turystyczne”) została powołana w 2008 roku w celu uhonorowania najbardziej wartościowych publikacji turystycznych (przewodników, albumów, map, atlasów itp.). Życzeniem organizatorów jest, aby przyznawane nagrody były nie tylko wyróżnieniem dla najlepszych publikacji, lecz także ważną informacją handlową dla dystrybutorów, a przede wszystkim wskazówką dla samych turystów, którym coraz trudniej dokonać właściwego wyboru spośród kilkunastu tytułów poświęconych tym samym destynacjom.

 

Departament Promocji 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

18 maja 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2018 r.

 

Wyróżnienie Magazynu Literackiego KSIĄŻKI za album „Kujawsko-Pomorskie Panoramy Wisły”