Aktualności

Festiwal teatralny, fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl
Festiwal teatralny, fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl

KATAR: spotkanie teatralne

Czwarty etap tegorocznych Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu (KATAR) odbędzie się w sobotę (5 grudnia) w toruńskim klubie Od Nowa. Tym razem przedmiotem zmagań artystów amatorów będzie teatr.

 

W Konfrontacjach, które mają charakter konkursu biorą udział indywidualni twórcy-amatorzy oraz amatorskie zespoły teatralne prezentujące wszelkie formy teatralne, a także oryginalne przedsięwzięcia artystyczne łączące teatr z innymi dziedzinami sztuki. W konkursie weźmie udział 13 osób i zespołów teatralnych z całego regionu, między innymi z Więcborka (powiat sępoleński), Osieka (powiat toruński), Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia.

 

KATAR w tym roku odbywa się po raz dwudziesty czwarty. Są to organizowane przez WOAK spotkania służące prezentacji osiągnięć artystycznych i promocji dokonań artystów amatorów. W konfrontacjach biorą udział osoby i zespoły mieszkające, studiujące lub pracujące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, które amatorsko zajmują się twórczością artystyczną w dziedzinach: filmu, fotografii, muzyki, tańca i teatru. W ramach tegorocznej edycji, do tej pory odbył się finał w dziedzinie muzyki, fotografii i filmu.

 

Więcej na temat wydarzenia na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, instytucji kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 grudnia 2015 r.