Aktualności

Jedna z prac prezentowanych na wystawie „Na całej połaci – śnieg”
Jedna z prac prezentowanych na wystawie „Na całej połaci – śnieg”

Kultura na weekend

Koncert kompozytorski Krzysztofa Herdzina w Filharmonii Pomorskiej, wernisaże wystaw w Wozowni i Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka oraz koncert w Pałacu Lubostroń to nasze propozycje na weekendowe spotkania z kulturą.

 

Dziś (4 grudnia) w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert kompozytorski bydgoszczanina Krzysztofa Herdzina. Utwory bohatera wydarzenia  (concertino na fortepian i orkiestrę, „Asertywne Preludium i Nieasertywna Toccata” na smyczki, „Hopin’ for Somethin’”, poemat symfoniczny “Szkice zimowe” na orkiestrę oraz światowe prawykonanie koncertu podwójnego na altówkę, saksofon altowy i orkiestrę) wykonają Orkiestra Symfoniczna FP oraz soliści Wojciech Kołaczyk (altówka), Paweł Gusnar (saksofon). Sam kompozytor stanie na podium dyrygenckim. Więcej na stronie filharmonii.

 

Wernisaż dwóch wystaw to propozycja toruńskiej Galerii Wozownia na dzisiejsze (4 grudnia) popołudnie. W pierwszej, zatytułowanej „Przemiana materii”, fotograf Paweł Maciak zaprezentuje tworzony od ponad dziesięciu lat czarno-biały cykl klasycznych srebrowych makrofotografii. Druga to realizacja projektu Bogny Morawskiej, która zainspirowana faktami i przesądami dotyczącymi leworęczności, podjęła naukę posługiwania się lewą ręką. Swoje postępy udokumentowała serią rysunków pokazanych na wystawie zatytułowanej „Lewozręczność”. Początek wernisażu o godzinie 18. Więcej na stronie galerii.

 

Także dziś (4 grudnia) Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza na otwarcie wystawy „Na całej połaci – śnieg”. Na ekspozycji, prezentowanej w filii galerii przy ulicy Kościuszki, będzie można zobaczyć ponad osiemdziesiąt dziecięcych prac malarskich, grafik i rysunków, których głównym motywem jest śnieg. Wystawa odbywa się z okazji przypadającej 12 grudnia 100. rocznicy urodzin Jeremiego Przybory.

 

W Pałacu Lubostroń w sobotę (5 grudnia) 196. Koncert Pałacowy, tym razem  z udziałem zespołu New „K” Project, wykonującego muzyczne połączenie jazz-fusion, muzyki etnicznej i elektronicznej. W programie koncertu znajdują się oryginalne kompozycje członków grupy, a także utwory z płyty „Metamorphosis” zespołu Weston & Knade, w której nagraniu brali udział członkowie New „K” Project. Więcej na stronie pałacu.

 

Filharmonia Pomorska, Galeria Wozownia, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka oraz Pałac Lubostroń są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 grudnia 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 4 grudnia 2015 r.