Aktualności

fot. Marek Dembski
fot. Marek Dembski

KATAR: konkurs filmowy

Trzeci etap tegorocznych Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu (KATAR) odbędzie się w sobotę (10 października) w toruńskim Dworze Artusa. Tym razem tematyką zmagań artystów amatorów z regionu będzie film.

 

Organizatorem konfrontacji jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. W konkursie biorą udział filmy dokumentalne, fabularne, reportaże i wideoklipy. Filmy są realizowane w formie aktorskiej lub animacyjnej, a także łączą obie te konwencje. Do pokazu konkursowego zakwalifikowano dziewięć obrazów, podczas spotkania widzowie obejrzą także trzynaście filmów pozakonkursowych. Wstęp wolny.

 

KATAR w tym roku odbywa się po raz dwudziesty czwarty. Są to organizowane przez WOAK spotkania służące prezentacji osiągnięć artystycznych i promocji dokonań artystów amatorów. W konfrontacjach biorą udział osoby i zespoły mieszkające, studiujące lub pracujące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, które amatorsko zajmują się twórczością artystyczną w dziedzinach: filmu, fotografii, muzyki, tańca i teatru. W ramach tegorocznej edycji, do tej pory odbył się finał w dziedzinie muzyki i fotografii.

 

Wydarzeniem towarzyszącym konkursowi będą warsztaty animacji poklatkowej, które odbędą się od czwartku do soboty (8-10 października) w siedzibie WOAK-u. Uczestnicy będą uczyć się tworzenia krótkometrażowego fabularnego filmu animowanego.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

7 października 2015 r.