Aktualności

Otwarcie ubiegłorocznego festiwalu Camerimage, fot. Tymon Markowski
Otwarcie ubiegłorocznego festiwalu Camerimage, fot. Tymon Markowski

KATAR filmowo

Finał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu (KATAR) w dziedzinie filmu odbędzie się w sobotę (8 października) w toruńskim Dworze Artusa. Do przeglądu finałowego zakwalifikowało się dwanaście produkcji.

 

Twórcy filmowi będą oceniani w dwóch kategoriach: poniżej i powyżej 16 roku życia. Ich zadaniem było nadesłanie nie dłuższego niż 40 minut obrazu dokumentalnego, fabularnego, reportażu lub wideoklipu, wykonanego w konwencji aktorskiej lub animacyjnej, ewentualnie łączącego obie formy. Lista osób zakwalifikowanych do przeglądu finałowego znajduje się tutaj.

 

KATAR w tym roku odbywa się po raz dwudziesty piąty. Są to organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu spotkania służące prezentacji osiągnięć artystycznych i promocji dokonań artystów amatorów. W konfrontacjach biorą udział osoby i zespoły mieszkające, studiujące lub pracujące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, które amatorsko zajmują się twórczością artystyczną w dziedzinach: filmu, fotografii, muzyki, tańca i teatru. W tym roku odbył się finał zmagań muzycznych i fotograficznych.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu jest instytucją samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 października 2016 r.