Aktualności

Paula Werblicka lat 18 Wrocław
Paula Werblicka lat 18 Wrocław

Interesujące fotogramy w GiOPTD

Ponad 120 zdjęć młodych fotografików z kilkunastu krajów można oglądać na wystawie „Krople światła”, prezentowanej przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka. Tematem jest woda.

 

Tym niezwykle pojemnym znaczeniowo i chętnie wykorzystywanym w sztuce motywem zainteresowali się młodzi fotograficy między innymi z Białorusi, Indii, Meksyku, Polski i Ukrainy. Zebrane na wystawie fotogramy są próbą opisu wody w różnych aspektach. Są ujęcia ukazujące wielkie morskie przestrzenie i wizerunki niewielkich kropel deszczu; spokojna, wręcz zapraszająca do relaksu toń i dynamiczny, niebezpieczny żywioł. Oglądana z oddali i z bliska niezwykle fotogeniczna materia może być lustrem, filtrem, zbiorem migoczących refleksów świetlnych lub rozchodzących się kręgów.

 

W wielu przypadkach woda jest tylko pretekstem do pokazania upływającego czasu, następujących po sobie godzin, dni, miesięcy i pór roku, sposobem na utworzenie niezwykle wysmakowanych obrazów otaczającego nas świata.

 

Wystawa „Krople  światła”, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu (instytucja kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego), filia przy ul. Kościuszki 41/47; 10 sierpnia – 8 września 2015.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

 

12 sierpnia 2015 r. 

 

Aneta Wasiewicz lat 17 KarwiaAnna Okrój lat 13 LiniaIza Kukla lat 15Kinga Sądel 19 lat OpolePaula Werblicka lat 18 WrocławVedran Ristovski lat 13 MacedoniaVlada Golubickaja lat 15 Białoruś