Aktualności

Ulica Nowokielecka w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski
Ulica Nowokielecka w Bydgoszczy, fot. Tymon Markowski

Infrastruktura dla inwestorów

Postępują prace związane z budową dróg i sieci dostarczających media w ramach projektów dotyczących kompleksowego uzbrajania terenów inwestycyjnych. Dzięki wsparciu z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013 powstają parki biznesowe i technologiczne, a także drogi dojazdowe do nich.

 

– Efektem na który liczymy powinny być nowe miejsca pracy i wzmocnienie naszej gospodarki – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

W Bydgoszczy trwa budowa ulicy Nowokieleckiej, która ułatwi dojazd do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Ukończenie robót zaplanowano na koniec sierpnia. W Toruniu do końca zbliżają się prace związane z kompleksowym uzbrojeniem terenów inwestycyjnych położonych w rejonie ulic Grudziądzka, Polna i Ugory. Drogowcy położyli  już nawierzchnię asfaltową na jezdniach oraz w zatoczkach autobusowych, ukończone są też ścieżki rowerowe oraz oświetlenie. Szybko postępuje też budowa Płużnickiego Parku Inwestycyjnego w gminie Płużnica w powiecie wąbrzeskim. Ukończono już roboty wodno-kanalizacyjne i rozpoczęto budowę dróg. Przewidywany termin zakończenia prac to 15 września. W gminie Brześć Kujawski (powiat włocławski) trwa budowa infrastruktury drogowej i oświetleniowej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej Pikutkowo-Machnacz. Termin zakończenia robót to połowa sierpnia.

 

Na ukończeniu jest też budowa Centrum Targowo-Wystawienniczego w bydgoskim Myślęcinku, również finansowana ze środków RPO 2007-2013. 

 

Zakończyły się natomiast prace związane z budową układu dojazdowego do obszaru Strefy Rozwoju Gospodarczego Vistula Park II w Sulnowie(gmina Świecie) oraz prace związane z utworzeniem Brodnickiego Parku przemysłowego Ustronie (część wschodnia).

 

Dofinansowanie na uzbrojenie terenów inwestycyjnych zostało przyznane w drodze ogłoszonego przez zarząd województwa konkursu, adresowanego do samorządów lokalnych oraz instytucji otoczenia biznesu. Łączna wartość projektów to 110 milionów złotych, wartość dofinansowania dla wszystkich przedsięwzięć wynosi łącznie prawie 92 miliony złotych.

Beneficjentami są:

Bydgoszcz

Toruń

Brodnica

powiat świecki

gmina Brześć Kujawski

gmina Koronowo

gmina Sępólno Krajeńskie

gmina Nakło nad Notecią

gmina Świecie

gmina Warlubie

gmina Płużnica.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

12 sierpnia 2015 r. 

 

Droga powiatowa Morsk-Świecie-Dworzystko, fot. Starostwo Powiatowe w ŚwieciuDroga powiatowa Morsk-Świecie-Dworzystko, fot. Starostwo Powiatowe w ŚwieciuDroga powiatowa Morsk-Świecie-Dworzystko, fot. Starostwo Powiatowe w ŚwieciuUlica Nowokielecka w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiUlica Nowokielecka w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiUlica Nowokielecka w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiUlica Nowokielecka w Bydgoszczy, fot. Tymon MarkowskiUlica Polna w Toruniu, fot. Małgorzata LitwinUlica Polna w Toruniu, fot. Małgorzata Litwin