Aktualności

Tężnie w Inowrocławiu fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Tężnie w Inowrocławiu fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Inowrocław – nie tylko uzdrowisko

Odrestaurowane tężnie w Parku Solankowym, zakup nowego sprzętu medycznego dla szpitala, prace konserwatorskie w Kalwarii Pakoskiej i nowe miejsca opieki żłobkowej to tylko część z długiej listy przedsięwzięć w Inowrocławiu i powiecie inowrocławskim sfinansowanych w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) 2014-2020 (23). Przedstawiamy podsumowanie RPO dla Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego poszerzone o informacje na temat przedsięwzięć sfinansowanych w ramach krajowych programów operacyjnych.

 

Ze sposobu i stylu, w jakim wdrażaliśmy nasz kolejny program regionalny, możemy być dumni. Podsumowanie pozwala ocenić skalę i zakres zarówno przedsięwzięć inwestycyjnych, jak i tych tak zwanych miękkich, będących inwestycją w rozwój społeczny. – podkreślił marszałek Piotr Całbecki.

 

Inowrocław jest ważnym punktem na uzdrowiskowej mapie Polski, dlatego listę inwestycji otwierają inowrocławskie tężnie, sanatorium „Przy Tężni” i Park Solankowy. Ale powiat inowrocławski to nie tylko solanki. Wsparliśmy również renowację zabytków, w tym obiektów sakralnych, budowę świetlic wiejskich, a także zakupy taboru autobusowego, wyposażenia szpitala oraz sprzętu dla ochotniczych straży pożarnych i Nadgoplańskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Regionalny Program Operacyjny 2014-2020 (23) to również wsparcie dla lokalnego biznesu i gospodarki oraz inwestycje w edukację.

 

Razem dla regionu. Powiat inowrocławski

 

Unijne wsparcie 2014-2020 (23) w powiecie inowrocławskim:

 

  • 257 podpisanych umów
  • 372 mln zł wsparcia
  • 96 mln zł na rynek pracy
  • 40,3 mln zł na integracje społeczną
  • 57 mln zł na drogi
  • 113 mln zł dla biznesu
  • 7,1 mln zł na zabytki
  • 803 tys. zł dla organizacji pozarządowych

 

Zobacz:

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

11 kwietnia 2024 r.