Aktualności

Otwarty już inkubator przedsiębiorczości w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras
Otwarty już inkubator przedsiębiorczości w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

Inkubator biznesowy dla Inowrocławia

W Inowrocławiu powstaje regionalny inkubator przedsiębiorczości, adresujący swoją ofertę do małych i średnich przedsiębiorstw, przede wszystkim nowo utworzonych, celujących między innymi w rynki branż kreatywnych i usług turystycznych. Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy uruchomił już podobne instytucje w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Zaproszenie do składania wniosków.

 

Przestrzeń dla inowrocławskiego inkubatora powstaje w przechodzącym obecnie (na zlecenie Polskich Kolei Państwowych) solidny remont kompleksie miejskiego dworca kolejowego. Do dyspozycji będzie ponad 700 metrów kwadratowych na pierwszym piętrze, z przeznaczeniem na powierzchnię biurową do wynajęcia oraz dobrze wyposażone sale szkoleniowe i konferencyjne.

 

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy adresuje swoją ofertę w Inowrocławiu do nowo powstających i nowo powstałych (do roku działalności) niewielkich firm, ze wskazaniem na te utworzone w celu komercjalizacji badań naukowych, oraz instytucji wsparcia biznesu. Szczególnie mile widziane będą przedsiębiorstwa działające w sferze którejś ze wskazanych w wojewódzkich dokumentach strategicznych tak zwanych inteligentnych specjalizacji, w branżach kreatywnych, turystyce, edukacji pozaszkolnej oraz usługach wysoko kwalifikowanych (tłumaczenia, badania rynku, reklama i promocja).

 

Do dyspozycji najemców będą meble biurowe, dostęp do sprzętu biurowego (kopiarka, drukarka, skaner dokumentów), internetu i zasobów w tak zwanej chmurze obliczeniowej, organizowane przez inkubator bezpłatne szkolenia, konferencje i seminaria, nieodpłatne usługi doradcze, obsługa sekretariatowa i zaplecze socjalne.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

16 listopada 2015 r.