Aktualności

VII Okręgowy Zjazd Delegatów Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP
VII Okręgowy Zjazd Delegatów Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP

Honory od Sybiraków dla wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego

We wtorek (10 października) w Bydgoszczy odbył się VII Okręgowy Zjazd Delegatów Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas spotkania wicemarszałek Zbigniew Ostrowski został uhonorowany Złotą Odznaką Honorową Związku Sybiraków.

Związek Inwalidów Wojennych jest najstarszą organizacją kombatancką w Polsce i jednym z trzech najdłużej istniejących ogólnokrajowych stowarzyszeń społecznych. Należy do pięciu najstarszych na świecie organizacji grupujących weteranów wojen. Bydgoski Okręg Związku Inwalidów Wojennych RP liczy sobie obecnie 207 członków zamieszkałych na terenie naszego w województwa i zgrupowanych w pięciu oddziałach: w Bydgoszczy, Toruniu, Ciechocinku, Brodnicy i Żninie. Medalem Marszałka Województwa Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniesis uhonorowany został pułkownik Maciej Maksymowicz z Ciechocinka.

 

Wtorkowe spotkanie było również okazją do wręczenia wicemarszałkowi Ostrowskiemu Złotej Odznaki Honorowej za zasługi dla Związku Sybiraków. To odznaczenie niepaństwowe, ustanowione w 2011 roku przez Związek Sybiraków dla uhonorowania osób, które wspierają cele statutowe związku i w szczególnym stopniu przyczyniają się do kształtowania jego wizerunku w kraju.

 

Gabinet Marszałka

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

11 października 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 października 2023 r.