Aktualności

Lokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Lokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Lokalna żywność – zapraszamy na zakupy

Miody, sery i wędliny – to produkty, które znajdziemy w sklepie internetowym Lokalna Żywność. W ofercie ponownie pojawiły się wyroby z gęsiny, domowy barszcz, syrop z kwiatu czarnego bzu oraz powidła. Zamówienia można składać do 14 listopada. Odbiór 16 listopada w trzech toruńskich lokalizacjach.

 

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha produkcji żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, co zapewnia najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku, a mleko sprzedawane w butelkach zwrotnych. Zakupy na Lokalnej Żywności to także wsparcie lokalnego biznesu. W ofercie także warzywa i owoce, napoje i przetwory, garmażeria, mąki, kasze i pieczywo.

 

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 16 listopada w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • na trzecim piętrze w bufecie Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

 

Świeże produkty pochodzące od lokalnych rolników można zakupić także na wielu targowiskach w regionie, które przeszły gruntowną rewitalizację dzięki środkom unijnym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 listopada 2023 r.