Aktualności

Hala w Mroczy w budowie, fot. Urząd Miasta i Gminy Mrocza
Hala w Mroczy w budowie, fot. Urząd Miasta i Gminy Mrocza

Hala w Mroczy dla sportowców

Sztangiści z Mroczy zyskają wkrótce profesjonalne miejsce organizacji zawodów sportowych. Na czerwiec zaplanowano zakończenie budowy hali widowiskowo-sportowej. Obiekt powstaje dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa.

 

– Hala widowiskowo-sportowa będzie znakomitym uzupełnieniem tworzonej na przestrzeni ostatnich lat bazy podnoszenia ciężarów w Mroczy. Będzie to jeden z nielicznych tego typu obiektów w kraju – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W ramach inwestycji, w miejscu rozebranego, starego obiektu powstaje hala sportowa o wymiarach 30 na 45 metrów i wysokości 12 metrów z widownią stałą dla 211 widzów oraz dodatkową dla około 120 osób. Wymiary hali pozwalają na jej podział na trzy boiska o wymiarach 15 na 24 metry. Kubatura obiektu to 21 840 m3, natomiast powierzchnia użytkowa wynosi 2746 m2.W obiekcie znajdą się również pomieszczenia dla obsługi sekcji podnoszenia ciężarów – sala o powierzchni 276 m2 z 12 pomostami dla zawodników. Hala będzie obiektem przyszkolnym w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.

 

Obiekt zapewni możliwość organizacji Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów oraz turniejów międzynarodowych i będzie spełniał będzie wszystkie wymogi niezbędne do organizacji tego typu przedsięwzięć.

 

Wartość inwestycji to 9,6 miliona złotych. Pomoc finansowa z budżetu województwa to 2,2 miliona złotych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 lutego 2016 r.

 

Hala w Mroczy w budowie, fot. Urząd Miasta i Gminy MroczaHala w Mroczy w budowie, fot. Urząd Miasta i Gminy MroczaHala w Mroczy w budowie, fot. Urząd Miasta i Gminy MroczaHala w Mroczy w budowie, fot. Urząd Miasta i Gminy MroczaHala w Mroczy w budowie, fot. Urząd Miasta i Gminy MroczaHala w Mroczy w budowie, fot. Urząd Miasta i Gminy Mrocza