Aktualności

Zdjęcie z próby medialnej spektaklu „Dropie”, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek Szabelski
Zdjęcie z próby medialnej spektaklu „Dropie”, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, fot. Wojtek Szabelski

Komedia premierowo w Horzycy

Toruński Teatr Horzycy zaprasza w najbliższą sobotę na premierę „Dropii” w reżyserii Marcina Libera. Tekst, na motywach zbioru opowiadań Natalki Suszczyńskiej pod tym samym tytułem, napisał Michał Kmiecik.

 

– To spektakl o kryzysie finansowym pokolenia umów śmieciowych oraz wynikającej z tego depresji, mówiąc w największym skrócie. Zdajemy sobie sprawę, że o kryzysie najlepiej mówić w sposób lekki, dlatego to będzie opowieść przygodowa, przyjemna i właśnie lekka. Przedstawienie ma być rodzajem otuchy oraz przyjemnością z uczestnictwa w spotkaniu z artystkami i artystami – mówi Marcin Liber, reżyser.

 

W potrójnej roli bohaterki występują Joanna Rozkosz, Julia Sobiesiak-Borucka i Weronika Krystek (gościnnie), a spotykane przez nią postaci grają Grzegorz Wiśniewski, Igor Tajchamn i Adam Szustak (student IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie).

 

Autorką muzyki (wspólnie z Igorem Nikiforowem) jest Zuzanna Wrońska, nagrodzona Złotymi Lwami za muzykę do filmu „Silent Twins” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, autorem scenografii debiutujący w tej roli Maciej Salamon, gitarzysta i wokalista zespołu Nagrobki, autorem kostiumów i reżyserem świateł jest Mirek Kaczmarek. Spektakl gramy do 2 lipca.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

 

23 czerwca 2023 r.