Aktualności

Paweł Wojciechowski w Urzędzie Marszałkowskim, fot Mikołaj Kuras
Paweł Wojciechowski w Urzędzie Marszałkowskim, fot Mikołaj Kuras

Gratulacje dla Pawła Wojciechowskiego

Gościem marszałka Piotra Całbeckiego był 4 września brązowy medalista niedawnych mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Pekinie tyczkarz Paweł Wojciechowski. Zawodnik zostanie ambasadorem programu Multisport w naszym województwie.

 

Dwudziestosześcioletni Paweł Wojciechowski ma na koncie między innymi mistrzostwo świata (2011) oraz wicemistrzostwo Europy (2014). Utalentowany tyczkarz był stypendystą marszałka województwa.

 

– To dla mnie wielka satysfakcja, że cztery lata ciężkiej pracy naszego zawodnika zaowocowało wielką formą na tak ważnej imprezie i brązowym medalem. Paweł Wojciechowski daje doskonały przykład wielu młodym ludziom – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

– Podium mistrzostw świata cieszy niezmiernie. To dobry prognostyk przed Igrzyskami Olimpijskimi w przyszłym roku. Ten sukces dał mi kopa do pracy. Liczę, że wszystko potoczy się zgodnie z planem – powiedział Paweł Wojciechowski.

 

– Wielka kariera Pawła zaczęła się od mistrzostw świata w Bydgoszczy. Wiele razy pokazał, że potrafi wracać do wysokich skoków. Teraz w Rio będzie walczył o najwyższe trofea dla Polski i naszego województwa – powiedział prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński, który również uczestniczył w spotkaniu.

 

Zawodnik zostanie ambasadorem rządowo-samorządowego programu Multisport, który jest propozycją sportowych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów czwartych, piątych i szóstych klas podstawówek. Ich celem jest nie tylko budowanie sprawności fizycznej, ale także upowszechnianie postaw związanych z aktywnym wypoczynkiem i zdrowym stylem życia.

 

 

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 września 2015 r.

 

Paweł Wojciechowski w Urzędzie Marszałkowskim, fot Mikołaj KurasPaweł Wojciechowski w Urzędzie Marszałkowskim, fot Mikołaj KurasPaweł Wojciechowski w Urzędzie Marszałkowskim, fot Mikołaj KurasPaweł Wojciechowski w Urzędzie Marszałkowskim, fot Mikołaj KurasPaweł Wojciechowski w Urzędzie Marszałkowskim, fot Mikołaj Kuras