Gęsina

Festiwal Gęsiny w Przysieku, fot. Andrzej Goiński
Festiwal Gęsiny w Przysieku, fot. Andrzej Goiński

Festiwal gęsiny w Przysieku

Za nami główne wydarzenie tegorocznej kampanii gęsinowej – mający swoją wierną publiczność festiwal gęsiny w Przysieku w przededniu i dniu Święta Niepodległości (10-11 listopada). Dziś odbyły się także Świętomarciński festiwal gęsiny w Rypinie i gęsinowy jarmark w Bydgoszczy.

 

W programie festiwalu gęsiny w Przysieku pod Toruniem znalazły się jak co roku kiermasz ze stoiskami z gęsiną, produktami tradycyjnymi i regionalnymi oraz rękodziełem, pokazy gotowania i degustacje, a także bogata oferta zabaw i warsztatów dla dzieci. Ozdobą wydarzenia był udział telewizyjnej gwiazdy Magdy Gessler, znanej restauratorki i krytyczki kulinarnej, autorki książek i felietonistki.

 

PROGRAM FESTIWALU

 

Rypiński „Festiwal rodzinny z gęsią w tle” rozpoczął się o godzinie 15 w Centrum Sportu. Na uczestników czekały degustacje, stoiska wystawców, konkursy i zabawy dla dzieci, a także wystawa fotograficzna Marka Czarneckiego „Przestrzenie 3D Kujawsko-Pomorskiego”. SZCZEGÓŁY.

 

Gęsinowy jarmark w Bydgoszczy organizowany przez Bydgoską Lokalną Organizację  odbył się na Starym Rynku.

 

Nasza doroczna kampania „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina” to także wiele innych wydarzeń i atrakcji. W akcję zaangażowały się między innymi restauracje, które specjalnie z tej okazji serwują gęsinowe potrawy (WIĘCEJ).

 

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 listopada 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2015 r.

Festiwal Gęsiny w Przysieku, fot. Andrzej GoińskiFestiwal Gęsiny w Przysieku, fot. Andrzej GoińskiFestiwal Gęsiny w Przysieku, fot. Andrzej GoińskiFestiwal Gęsiny w Przysieku, fot. Andrzej GoińskiFestiwal Gęsiny w Przysieku, fot. Andrzej GoińskiFestiwal Gęsiny w Przysieku, fot. Andrzej GoińskiFestiwal Gęsiny w Przysieku, fot. Andrzej GoińskiFestiwal Gęsiny w Przysieku, fot. Andrzej Goiński

 

Festiwal gęsiny w Przysieku, fot. Mikołaj KurasFestiwal gęsiny w Przysieku, fot. Mikołaj KurasFestiwal gęsiny w Przysieku, fot. Mikołaj KurasFestiwal gęsiny w Przysieku, fot. Mikołaj KurasFestiwal gęsiny w Przysieku, fot. Mikołaj KurasFestiwal gęsiny w Przysieku, fot. Mikołaj KurasFestiwal gęsiny w Przysieku, fot. Mikołaj KurasFestiwal gęsiny w Przysieku, fot. Mikołaj KurasFestiwal gęsiny w Przysieku, fot. Mikołaj KurasFestiwal gęsiny w Przysieku, fot. Mikołaj KurasFestiwal gęsiny w Przysieku, fot. Mikołaj KurasFestiwal gęsiny w Przysieku, fot. Mikołaj Kuras

 

Więcej zdjęć w galerii