Aktualności

Fot. Sky Drone Studio dla KPIM
Fot. Sky Drone Studio dla KPIM

Bielany: teraz zaparkujesz tuż przy szpitalu

Z 500 do 50 metrów! O tyle zmniejszył się dystans do pokonania przez pacjentów i ich rodziny z parkingu do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Otwarty właśnie czteropoziomowy parking w kompleksie na Bielanach, z 423 miejscami  dla samochodów, jest pierwszym ukończonym już budynkiem w nowo budowanym kompleksie lecznicy, kosztował prawie 14 milionów złotych.

 

– Od początku inwestycji na Bielanach założyliśmy, że będziemy ją prowadzić tak, by pacjenci i odwiedzający jak najmniej odczuli jej uciążliwość. Dotrzymujemy słowa. Oddany właśnie do użytku obiekt rozwiąże większość problemów związanych z parkowaniem w rejonie szpitala – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Gospodarz województwa i przewodniczący sejmiku Ryszard Bober uczestniczyli w czwartek (14 grudnia) w uroczystej inauguracji.

 

Zwracający uwagę kolorową elewacją budynek parkingowy, wyposażony także w stanowiska dla rowerów, został zbudowany z elementów prefabrykowanych, które złożono niczym klocki lego, a miejsca połączeń zestalono przy pomocy stalowych zbrojeń i betonu. Został wyposażony w windy, jest więc w pełni dostępny dla osób z trudnościami w poruszaniu. Na dachu zainstalowano system solarny, który będzie wstępnie podgrzewał wodę na potrzeby lecznicy. Panele słoneczne mają 77 luster (kolektorów), absorbery każdego z nich mają 10 metrów kwadratowych powierzchni aktywnej.

 

W rok od rozpoczęcia inwestycji w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu w mury nowego kompleksu lecznicy wbudowano 20 tysięcy metrów sześciennych betonu i ponad 2 tysiące ton stali zbrojeniowej. Do poziomu dachu podciągnięto już zachodnią część nowego budynku głównego lecznicy – gmach w kształcie litery H, połączony z istniejącym budynkiem głównym, będzie sercem szpitala, mieszącym między innymi oddział ratunkowy, oddział kardiologii inwazyjnej, główny blok operacyjny szpitala i  cztery oddziały łóżkowe. Ekipy budowlane prowadzą obecnie roboty wykończeniowe. Budowa części wschodniej jest mniej zaawansowana – tu powstają ściany nośne i stropy kolejnych kondygnacji.

 

Rozpoczęła się już budowa pawilonu przyszłych oddziałów i poradni zakaźnych. Trwają też przetargi na część nowego wyposażenia szpitalnego miasteczka.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 grudnia 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 15 grudnia 2017 r.

 

Fot. Sky Drone Studio dla KPIMFot. Sky Drone Studio dla KPIMFot. Sky Drone Studio dla KPIM

 

Uroczyste otwarcie parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plUroczyste otwarcie parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plUroczyste otwarcie parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plUroczyste otwarcie parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plUroczyste otwarcie parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plUroczyste otwarcie parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plUroczyste otwarcie parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plUroczyste otwarcie parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plUroczyste otwarcie parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plUroczyste otwarcie parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plUroczyste otwarcie parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plUroczyste otwarcie parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl