Aktualności

Gala wręczenia Złotych Kolców, fot. Paweł Skraba
Gala wręczenia Złotych Kolców, fot. Paweł Skraba

Gala Złotych Kolców 2015

Gwiazdy polskiej lekkiej atletyki z medalistami mistrzostw świata w Pekinie na czele wzięły udział w uroczystości wręczenia Złotych Kolców, która odbyła się w niedzielę (29 listopada) w Toruniu. To najbardziej prestiżowe nagrody w krajowej lekkoatletyce. Tegorocznymi laureatami zostali Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk. Organizację imprezy wsparł Urząd Marszałkowski.

 

Złote Kolce – wspólny projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz katowickiego dziennika „Sport” – wręczone zostaną już po raz 46. Przy tworzeniu rankingu bierze się pod uwagę m.in. lokaty zajęte przez zawodników na głównych imprezach krajowych i zagranicznych. Dodatkowo punkty można otrzymać także np. za ustanowienie rekordu Polski czy świata.

 

Gala Złotych Kolców 2015 odbyła się w niedzielę (29 listopada) w Hotelu Filmar w Toruniu. Była  połączona z uroczystością wręczenia Laurów Królowej Sportu – nagród Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki przyznawanych osobom i instytucjom za szczególne zaangażowanie oraz aktywność w dziedzinie promowania lekkiej atletyki. Wręczone zostały także specjalne wyróżnienia w takich kategoriach jak Impreza Roku, Trener Roku, Weteran Roku, Odkrycie Roku, Inwestycja Roku, Sponsor. Uhonorowani zostali także mecenasi lekkoatletyki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 listopada 2015 r.