Aktualności

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z laskarzami Pomorzanina w sezonie 2013/2014, fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl
Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z laskarzami Pomorzanina w sezonie 2013/2014, fot. Wojtek Szabelski/freepress.pl

80 lat klubu Pomorzanin

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń świętuje 80-lecie istnienia. Przez wiele lat jako klub wielosekcyjny, dziś skupia działalność na piłce nożnej, boksie i hokeju na trawie, w którym odnosi krajowe sukcesy. Uroczyste obchody jubileuszu klubu odbyły się 27 listopada w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu.  

 

Klub Pomorzanin Toruń został założony w 1935 roku. Przez  wiele lat można było w nim trenować, boks, brydża sportowego, gimnastykę artystyczną, hokej na lodzie, hokej na trawie, podnoszenie ciężarów, szachy, koszykówkę, lekkoatletykę i piłkę nożną. W chwili obecnej w klubie działają trzy sekcje: hokeja na trawie (I  liga, 5 grup młodzieżowych), piłki nożnej (IV liga, 8 grup młodzieżowych), boksu (grupy młodzieżowe). W czasie 80-letniej działalności klub wychował kilku olimpijczyków (Melania Sinarocka – lekkoatletyka, Taduesz Tulidziński, Józef Stefaniak, Józef Wiśniewski, Andrzej Żurawski, Ludwik Czachowski i Tomasz Szmidt – hokej na lodzie).

 

Największe sukcesy odnoszą zawodnicy hokeja na trawie.  Po raz pierwszy drużyna sięgnęła po mistrzowski tytuł w 1990 roku. Ten sukces udało się powtórzyć w 2014 roku. W ostatnim sezonie laskarze Pomorzanina zdobyli srebro. Ich występy w ekstraklasie wspiera finansowo Urząd Marszałkowski (czytaj też: Nagrody dla mistrzów Polski).

 

W uroczystych obchodach jubileuszu klubu wziął udział radny województwa Jacek Gajewski.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

27 listopada 2015 r.

ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2015 r.