Aktualności

fot. Filip Kowalkowski
fot. Filip Kowalkowski

Gala konkursu „Ekologiczny edukator szkolny”

17 października w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się uroczysta gala podsumowująca konkurs „Ekologiczny edukator szkolny – Edycja 2018”, podczas której laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody – rowery górskie oraz voucher na udział w zielonej szkole – bezpłatnym, pięciodniowym turnusie w parku krajobrazowym.

 

Konkurs „Ekologiczny edukator szkolny” organizowany przez Urząd Marszałkowski odbywał się w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym”. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego oraz gmin sąsiednich województw, które znalazły się w obszarze parków krajobrazowych oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie (lista szkół). W ramach konkursu uczniowie przygotowywali projekty związane z ochroną środowiska i walorami przyrodniczymi obszarów chronionych naszego województwa. Forma prac była dowolna.

 

– Problemy ochrony środowiska naturalnego stają się coraz ważniejszym elementem funkcjonowania naszego społeczeństwa. Każdego dnia dokonujemy wyborów, które mają wpływ na jakość otaczającej nas przyrody. Cel naszego konkursu to promowanie wśród najmłodszych postaw proekologicznych i wspierających ochronę środowiska – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Na galę, która odbędzie się 17 października w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu (Plac Teatralny 2, sala Patio na I piętrze) o godzinie 12, zapraszamy uczestników konkursu oraz nauczycieli koordynujących ich projekty. Dla wszystkich uczniów przewidziano pamiątkowe nagrody oraz certyfikaty. Pięcioro finalistów otrzyma rowery. Dodatkowo klasa, do której uczęszcza laureat pierwszej nagrody, weźmie udział w zielonej szkole w dniach od 22 do 26 października w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

2 października 2018 r.