Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło
Fot. Szymon Zdziebło

Perspektywa inteligentnych miast

„Perspektywy rozwoju inteligentnych miast w województwie kujawsko-pomorskim”, to temat I Forum Rozwoju Miast i Regionów organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie „Europa Kujaw i Pomorza”. Spotkanie odbyło się 23 września w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Pojęcie „inteligentne miasto” rozumiane jest jako sprawne wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych w funkcjonowaniu ośrodków miejskich, przy jednoczesnym promowaniu zrównoważonego rozwoju i ochronie zasobów naturalnych.

 

Forum było platformą wymiany wiedzy i dobrych praktyk w dziedzinie kreowania rozwoju nowoczesnych i zrównoważonych miast. W roli prelegentów wystąpili eksperci z kraju z zagranicy, którzy zaprezentowali m.in. możliwości pozyskania wsparcia na przedsięwzięcia tego typu. Ponadto  wystąpili praktycy, którzy posiadają doświadczenie w realizacji projektów z zakresu smart cities.

 

Uczestnicy kongresu otrzymali publikację „Inteligentne miasta – innowacyjne rozwiązania technologiczne i proekologiczne wdrożone w Polsce i wybranych krajach Unii Europejskiej”, która została wydana w ramach projektu „Inteligentne miasto” – innowacyjne rozwiązania technologiczne i proekologiczne dla miast Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

Forum zorganizowało Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie „Europa Kujaw i Pomorza”. Powołana z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego organizacja skupia 42 samorządy lokalne oraz samorząd województwa. Do jej głównych zadań należy przygotowywanie i realizacja programów szkoleniowych oraz stażowych dla pracowników administracji publicznej z terenu województwa oraz szkoleń. Więcej o działalności stowarzyszenia na www.ekip.kujawsko-pomorskie.pl.

 

Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie „Europa Kujaw i Pomorza”

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 września 2015 r.

 

Fot. Szymon ZdziebłoFot. Szymon ZdziebłoFot. Szymon ZdziebłoFot. Szymon ZdziebłoFot. Szymon ZdziebłoFot. Szymon Zdziebło