Aktualności

Forum Organizacji Pozarządowych, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP
Forum Organizacji Pozarządowych, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP

Forum organizacji pozarządowych w Bydgoszczy

W czwartek (26 października) odbyło się Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Hasłem tegorocznego spotkania było „Zmieniajmy świat razem – innowacje na rzecz lepszej przyszłości”. Na uczestników czekają twórcze dyskusje i warsztaty. Wydarzenie sfinansowane zostało z budżetu samorządu województwa.

– Spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń, omówienia aktualnych problemów kujawsko-pomorskiego sektora pozarządowego, skorzystania z wiedzy najlepszych ekspertów oraz nawiązania współpracy przy realizacji podobnych przedsięwzięć – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Podczas forum zaprezentowane zostaną stosowane przez przedstawicieli trzeciego sektora innowacyjne działania ukierunkowane na rozwiązywanie problemów lokalnych społeczności. Do udziału zaangażowano ekspertów z różnych dziedzin.

 

W Kujawsko-Pomorskiem współpracę ngo-sów z samorządem województwa budujemy w oparciu o Radę Działalności Pożytku Publicznego oraz Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który jest gremium tworzonym przez reprezentantów sektora ngo-sów z całego województwa. Oba zespoły współpracują ściśle z działającym w strukturach Urzędu Marszałkowskiego Biurem Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i spełniają ważną rolę konsultacyjną.

 

Każdego roku samorząd województwa przekazuje miliony złotych na wsparcie realizacji projektów organizacji pozarządowych w wielu dziedzinach. W tym roku środki te, w wysokości 7 mln złotych, zostały rozdysponowywane w ramach 22 konkursów o dotacje. Najlepsze inicjatywy ngo-sów nagradzamy rokrocznie przyznając nagrody marszałka w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”. Zobacz Rodzynki z pozarządówki po raz szesnasty

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 października 2023 r.