Aktualności

Grudniowe spotkanie z dr Katarzyną Bachnik, fot.materiał nadesłany
Grudniowe spotkanie z dr Katarzyną Bachnik, fot.materiał nadesłany

Specjaliści z Doliny Krzemowej dzielą się wiedzą na temat przedsiębiorczości

Naukowcy i inwestorzy z regionów świata, które odnoszą największe sukcesy w rozwoju nowoczesnej gospodarki, dzielić się będą swoją wiedzą i doświadczeniem podczas spotkań z przedsiębiorcami, studentami i przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu z naszego województwa. Na najbliższe spotkania zapraszamy 14 i 15 stycznia do Torunia i Bydgoszczy.

 

Projekt pod nazwą „Wykłady i warsztaty naukowców, przedsiębiorców oraz inwestorów z Doliny Krzemowej” to nowa inicjatywa realizowana przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Podczas spotkań goście z USA poradzą, co możemy zrobić, aby stworzyć jak najbardziej przyjazne warunki dla rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości, jak podbijać rynki, czego oczekują inwestorzy, szukający okazji do zainwestowania środków, jak przygotować firmę i siebie do rozmów z potencjalnym inwestorem. Specjalny cykl wykładów poświęcony będzie biznesom prowadzonym przez kobiety.

 

Spotkania inaugurujące projekt odbyły się 8 i 9 października 2018 roku. Wykład i warsztaty „Eco-system przedsiębiorczości innowacyjnej, Dolina Krzemowa a Polska – co mamy, czego nam brakuje, jak to uzupełnić?” poprowadził profesor Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda. Kolejne spotkania zorganizowano 17 i 18 grudnia 2018 roku. Wykłady i warsztaty „Design Thinking, co to takiego?” poprowadziła dr Katarzyna Bachnik z Hult International Business School w San Fransisco.

 

Najbliższe spotkania odbędą się w poniedziałek (14 stycznia) na Wydziale Nauk ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykład rozpocznie się o godzinie 10.15, natomiast warsztaty o godzinie 11.15. O godzinie 12.30 zapraszamy także na konsultacje z dla startupowców i przedsiębiorców. Spotkania w języku angielskim poprowadzi Whitney Hischier, wykładowca z Uniwersytetu Berkeley’s Hass School of Business.

 

We wtorek (15 stycznia) wykłady i warsztaty z udziałem Whitney Hischier odbędą się o tej samej porze także w Bydgoszczy, w budynku Regionalnego Centrum Innowacyjności  Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

 

Terminy kolejnych spotkań:

  • 14-15 stycznia 2019 r. – wykład Whitney Hischier z Uniwersytetu Berkeley’s Haas School of Business
  • 7-11 kwietnia 2019 r. – wykład Ari Horie inwestującej w biznesy kobiece, CEO w Founder of Women’s Startup Lab

 

Wstęp na wykłady i zajęcia jest wolny. Zainteresowanych bliższymi informacjami o projekcie prosimy o kontakt e-mail: j.blazejewski@kujawsko-pomorskie.pl lub a.dembowska@kujawsko-pomorskie.pl.

 

Notki biograficzne wykładowców.

 

Departament Nadzoru Właścicielskiego, Rozwoju Gospodarczego i Transportu

oraz Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

8 stycznia 2018 r.