Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Opowiedzą jak chronić środowisko

Znamy już uczestników organizowanego przez samorząd województwa konkursu dla uczniów szkół podstawowych, którzy podejmą proekologiczne działania wśród lokalnej społeczności. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – rowery górskie oraz wyjazd na „zieloną szkołę”.

 

 

Problemy ochrony środowiska naturalnego stają się coraz ważniejszym elementem funkcjonowania naszego społeczeństwa. Każdego dnia dokonujemy wyborów, które mają wpływ na jakość otaczającej nas przyrody. Cel naszego konkursu to promowanie wśród najmłodszych postaw proekologicznych i wspierających ochronę środowiska – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Konkurs „Ekologiczny edukator szkolny” organizujemy w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym”. Wezmą w nim udział uczniowie 47 szkół podstawowych (klasy 4-7) z województwa kujawsko-pomorskiego. Uczestnicy rywalizacji zostali wyłonieni na podstawie opisów planowanych działań proekologicznych.

 

W ramach konkursu uczniowie przygotują projekt związany z ochroną środowiska i walorami przyrodniczymi obszarów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego. Jego forma jest dowolna. Na realizację pracy konkursowej można otrzymać grant w wysokości 650 złotych. Pracę należy udokumentować, między innymi w formie filmu, reportażu, prezentacji czy wydawnictwa i złożyć do 30 maja.

 

Nagrodami dla 5 finalistów konkursu są rowery górskie. Klasa ucznia, który zwycięży w konkursie wygra udział w „zielonej szkole”.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 kwietnia 2018 r.