Aktualności

Górznieńsko-Lidzbardzki Park Krajobrazowy, fot. Andrzej Goiński
Górznieńsko-Lidzbardzki Park Krajobrazowy, fot. Andrzej Goiński

Edukacja ekologiczna dla podstawówek

Samorząd województwa organizuje bezpłatne jednodniowe wycieczki do położonych w naszym regionie parków krajobrazowych dla zorganizowanych grup uczniów szkół podstawowych. Znamy już wszystkie szkoły, których uczniowie odwiedzą kujawsko-pomorskie parki.

 

 

Wycieczki, same w sobie bardzo atrakcyjne, łączymy z lekcjami w plenerze. Przekazana w ten sposób wiedza ekologiczna z całą pewnością zostanie w głowach na dłużej – mówi marszałek Piotr Całbecki.  

 

Wycieczki do ośmiu parków krajobrazowych na terenie Kujaw i Pomorza będą się odbywały od ostatniej dekady kwietnia do początku czerwca. Uczestnicy – 40-osobowe grupy uczniowskie w wieku 6-15 lat pod opieką pedagogów – otrzymają pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych oraz wyżywienie. Rekrutacja odbywała się na podstawie kolejności zgłoszeń do wyczerpania miejsc.

 

Przejazd autokarowy dla szkół zapewni Urząd Marszałkowski. Wszystkie placówki, po wyłonieniu firm transportowych, poinformuje Departament Środowiska.

 

Kurs edukacji ekologicznej w postaci wycieczek do parków krajobrazowych dla uczniów kujawsko-pomorskich szkół podstawowych organizujemy w ramach projektu „Edukacja społeczności obszarów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego. Lubię tu być … na zielonym!”. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Beata Krzemińska

rzecznik Prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 kwietnia 2018 r.