Aktualności

Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

E-szkoła na zakończenie wakacji

W najbliższy wtorek nowy rok szkolny. Zanim jednak uczniowie zasiądą w ławkach zapraszamy na ostatnie spotkania z wakacyjna e-Szkołą. W programie m.in. joga, gra w footbol, pochody i wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, opowieści o średniowiecznym Toruniu i dzieciństwie Mikołaja Kopernika, wycieczka do Tucholskiego Parku Krajobrazowego i grudziądzkiego obserwatorium .

 

Dla tych, którzy polubili lekcje w naszej e-Szkole mamy dobrą wiadomość – we wrześniu rozpoczynamy nowy cykl zajęć. Przygotowujemy ofertę, która pozwoli uczniom rozwinąć zainteresowania, poszerzyć wiedzę i uzupełnić treści, z jakimi uczniowie mają do czynienia w swoich szkołach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Dziś (27 sierpnia) polecamy do obejrzenia poranne spotkanie z członkami Duszpasterstwa Akademickiego Źródło, którzy opowiadali o swoim powołaniu i działalności. Następnie wybraliśmy się w wirtualną wycieczkę do Tucholskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zwiedziliśmy tętniący życiem ogród edukacyjny przy siedzibie TPK. W programie także warsztaty historyczne poświęcone ikonie i zabawa w wyścigi dla dzieci i młodzieży.

 

W programie piątkowych (28 sierpnia) zajęć m.in. zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu z Mariuszem Krzemińskim, nauczycielem wychowania fizycznego, a także opowieści o życiu młodego Mikołaja Kopernika. O tym, jak wyglądało dorastanie w średniowieczu opowie Alicja Marika Lubowicka z Muzeum Okręgowego w Toruniu.

 

Polecamy także poniedziałkowe, wtorkowe i środowe zajęcia, m.in. opowieści o tym, jak wyglądały klasy i przybory szkolne z dawnych lat, poradnik zdrowego odżywiania, z którego dowiemy się, czy dzieci i młodzież powinny spożywać napoje energetyczne. Wśród propozycji są także grzybobranie w Tucholskim Parku Krajobrazowym i wizyta w Domu Kopernika w Toruniu.

 

 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 sierpnia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2020 r.