Aktualności

Turniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz Piecyk
Turniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz Piecyk

Dzień sportu z Trampoliną

Uczestnicy holistycznego projektu „Trampolina” wzięli udział w drugiej edycji turnieju piłkarskiego Trampolina Cup, który odbył się 25 czerwca na Stadionie Miejskim w Toruniu. W programie imprezy znalazły się między innymi spotkania ze sportowcami oraz zmagania lekkoatletyczne.

 

– Nie trzeba nikogo przekonywać, że sport – który uczy zasad fair play, aktywnego stylu życia, wzajemnego zaufania i zdrowej rywalizacji – może być doskonałą odpowiedzią na problemy młodych ludzi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Dobiegający właśnie końca projekt „Trampolina” adresowany jest do młodzieży z tak zwanych trudnych środowisk. W ramach przedsięwzięcia – skierowanego nie tylko do młodzieży, ale także rodziców i opiekunów – odbywały się prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów zajęcia sportowe, profilaktyczno-wychowawcze i socjoterapeutyczne, zajęcia usprawniające techniki czytania i pisania, warsztaty m. in. artystyczne i informatyczne, szkolenia i staże zawodowe, a także inicjatywy kształtujące właściwe nawyki spędzania wolnego czasu (m.in. wspólne wyjścia do teatru, kina czy muzeów). W sumie ze wsparcia skorzystało 600 osób. Więcej o projekcie „Trampolina”

W poniedziałek (25 czerwca) na Stadionie Miejskim w Toruniu odbył się drugi turniej piłkarski w ramach projektu Trampolina. Oprócz rozgrywek piłkarskich zaplanowano także zmagania lekkoatletyczne, zajęcia animacyjne oraz blok spotkań z ciekawymi ludźmi światu sportu, polityki, mediów i biznesu. Wśród gości nie zabrakło byłych i obecnych sportowców – reprezentantów Polski m.in. w piłce nożnej. Był także czas na rozmowy na tematy społeczne, profilaktykę uzależnień oraz zachęcanie młodzieży do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia. W spotkaniu z młodzieżą wzięła udział członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Projekt finansowany jest z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i realizowany przez marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w partnerstwie z pięcioma instytucjami wychowawczo-socjoterapeutycznymi i włocławskim stowarzyszeniem skupiającym kuratorów sądowych. Trwają już przygotowania do realizacji kolejnej edycji projektu.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 czerwca 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 26 czerwca 2018 r.

Turniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz PiecykTurniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz PiecykTurniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz PiecykTurniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz PiecykTurniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz PiecykTurniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz PiecykTurniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz PiecykTurniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz PiecykTurniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz PiecykTurniej piłkarski Trampolina Cup na Stadionie Miejskim w Toruniu, fot. Łukasz Piecyk