Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Dzień dziecka na budowach dróg

Trwa przebudowa ponad 100 kilometrów dróg wojewódzkich. Z okazji Dnia Dziecka wspólnie z wykonawcami inwestycji przygotowaliśmy kilka atrakcji dla najmłodszych mieszkańców regionu. Lekcja bezpieczeństwa z lodami i oglądanie placu budowy z balonu to tylko niektóre z nich.

Festyn przy trasie nr 265

Wspólnie z wykonawcą odpowiedzialnym za przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 265 pomiędzy Brześciem i Kowalem zapraszamy 2 czerwca na festyn do Starego Nakonowa. Imprezę organizuje gmina Choceń, która uzyskała wsparcie od sponsorów m.in. firmy Eurovia, a także jej podwykonawców. Na dzieci od godziny 15 czekać będzie tam szereg konkursów z nagrodami, dmuchane zjeżdżalnie oraz darmowe napoje i przekąski. Okolicę i remontowaną będzie można podziwiać z balonu. Przypominamy, że w związku z rozpoczętą przebudową odcinka drogi wojewódzkiej od Kruszyna do Gołaszewa w tym mostu w Nakonowie na festyn dojechać można tylko drogami lokalnymi. Odbywać będzie się on na boiskach przy wiadukcie autostradowym nad Lubieńką.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 265 pomiędzy Brześciem i Kowalem to obecnie największa inwestycja drogowa w powiecie włocławskim kosztująca blisko 63 miliony złotych. Najbardziej zaawansowane są prace pomiędzy Brześciem i Kruszynem. Cały odcinek liczy 22 kilometry.

 

Lekcja bezpieczeństwa przy drodze nr 240

Wspólnie z wykonawcą odpowiedzialnym za przebudowę drogi wojewódzkiej nr 240 Tuchola-Świecie – firmą Skanska – 4 czerwca zorganizujemy w Płazowie lekcję bezpieczeństwa z lodami. Dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się po przebudowywanej trasie, w jakiej kolejności powstają drogi,  poznają też podstawowe zasady ruchu.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 240 pomiędzy Tuchola i Świeciem kosztuje 72 miliony złotych. W ramach zadania powstaje między innymi nowa jezdnia, ciąg pieszo-rowerowy i obwodnica Płazowa. Prace są prowadzone na 16-kilometrowym odcinku. Na obejściu Płazowa ułożone zostały już m.in. pierwsze warstwy asfaltu.

Obie inwestycje są finansowane w oparciu o środki Urzędu Marszałkowskiego przy wykorzystaniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Więcej o wojewódzkich inwestycjach drogowych

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

 

30 maja 2018 r.