Aktualności

Warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Warsztaty plastyczne w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Polecamy na Dzień Dziecka

Spektakle, koncerty, warsztaty, gry, zabawy – na dzieci w regionie czeka wiele atrakcji związanych z Dniem Dziecka, organizowanych w wojewódzkich instytucjach kultury.

 

Dziecięce święto w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka to sobotni (2 czerwca) specjalny poranek plastyczny dla dzieci w wieku 3-4 lat i ich rodziców, podczas których razem wykonają kolorowe cuda. Więcej na stronie galerii.

 

Balet „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to propozycja Opery Nova. Artyści tańcem i gestem snują opowieść, oddają uczucia bohaterów, wyzwalają w widzach emocje : każą bać się Złej Macochy i jej świty, angażują w zabawę z rozbrykanymi krasnoludkami , które „buszują” także na widowni ; uczą odczytywać język tańca. Dzieci wraz z opiekunami zobaczą cztery przedstawienia pomiędzy 1 a 3 czerwca. Więcej na stronie opery.

 

Na dzieci w Teatrze Muzycznym w Toruniu będzie czekać w sobotę (2 czerwca) spektakl „Jacek i Placek na tropie księżyca”, zainspirowany motywami powieści „O dwóch takich, co ukradli księżyc” Kornela Makuszyńskiego oraz oparty na piosenkach z albumu zespołu Lady Pank o tym samym tytule. Spektakl opowiada o dwóch krnąbrnych braciach bliźniakach, którzy uciekają z domu, by odnaleźć swojego tatę. Więcej na stronie teatru.

 

Dzień Dziecka w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu potrwa przez cały tydzień. Początek już w piątek (1 czerwca) od przygody z książkami w Księgarni Sztuki. W sobotę (2 czerwca) organizatorzy przygotowali dodatkową odsłonę „Zmysłoteki”. Natomiast 9 czerwca odbędą  wyjątkowe warsztaty, które będą towarzyszyć na wystawie Iwony Chmielewskiej. Do tego przez pierwszy czerwcowy weekend (1–3 czerwca) na wszystkie książki dziecięce będzie obowiązywał rabat 20%. Więcej na stronie CSW.

 

Na gości Muzeum Archeologicznego w Biskupinie czeka  „Weekend z epoką kamienia” (31 maja – 3 czerwca). Muzeum zaplanowało  warsztaty, prelekcje i pokazy życia codziennego. Będzie można poznać najważniejsze osiągnięciach człowieka epoki kamienia, chętni spróbują swoich sił w strzelaniu z łuku, miotaniu oszczepem, lepieniu glinianego naczynia czy też zrobieniu narzędzi z krzemieni. W trakcie imprezy odbędzie się również rodzinna gra  „Podchody łowców i zbieraczy epoki kamienia”. Więcej na stronie muzeum.

 

Zapraszamy również na Dzień Dziecka na budowie szpitala na Bielanach, atrakcje dla dzieci na budowach dróg wojewódzkich oraz imprezy, które będą częścią Święta Województwa: Michayland i Bajkową Bydgoszcz.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

30 maja 2018 r.