Aktualności

Dyrektor Marek Bruzdowicz, fot. Jacek Piotrowski
Dyrektor Marek Bruzdowicz, fot. Jacek Piotrowski

Dyrektor szpitala we Włocławku powołany

Zarząd województwa powołał na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku Marka Bruzdowicza, który od czerwca 2015 kierował placówką jako pełniący obowiązki jej szefa.

 

Pięćdziesięciosześcioletni Marek Bruzdowicz jest lekarzem medycyny ze specjalizacją z anestezjologii i intensywnej terapii, od 23 lat dyrektorem szpitala powiatowego (Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej) w Rypinie. Pochodzi z Wymyślina w powiecie lipnowskim. Absolwent łódzkiej Akademii Medycznej (1984), pierwszą pracę podjął w lecznicy w Lipnie, tam też zrobił specjalizację. Zarządzania Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku podjął się latem ubiegłego roku po tym jak jego poprzednik zrezygnował ze stanowiska.

 

Włocławska lecznica – dysponująca 700 łóżkami i zatrudniająca ok. 1000 osób – jest od kilku lat systematycznie modernizowana i doposażana. Jesienią 2013 oddano do użytku nowo wybudowany pawilon mieszczący oddziały łóżkowe i wyposażony w lądowisko dla helikopterów medycznych, wcześniej przeprowadzono kompleksową modernizację budynków oddziałów kardiologii i urologii. Dopełnieniem tych inwestycji były zakupy sprzętu i aparatury, między innymi tomografu komputerowego, a ostatnio także nowoczesnego aparatu do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego.

 

Jednak prawdziwa, zakrojona na szeroką skalę rozbudowa z przebudową starszych szpitalnych modułów i zakupem wyposażenie dopiero nastąpi, w ramach drugiej części naszego medycznego pakietu stulecia, czyli marszałkowskiego programu modernizacji najważniejszych w Kujawsko-Pomorskiem placówek służby zdrowia.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 lutego 2016 r.