Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Drogi w rejonie Izbicy – zapraszamy na spotkanie

14 lipca w Izbicy Kujawskiej odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone przebudowie dróg  wojewódzkich nr 269 (Włocławek – Izbica Kujawska) oraz nr 270 (Kowal-Izbica Kujawska) To okazja do zapoznania się z poprawkami wprowadzonymi do dokumentacji projektowej i zgłoszenia ostatnich uwag.

 

Spotkanie odbędzie się o godzinie 9.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Izbicy Kujawskiej (przy ul. Narutowicza 63). Na początku zostaną zaprezentowane projekty przebudowy dróg wraz z poprawkami zaproponowanymi podczas wcześniejszych konsultacji. Następnie projektanci przeprowadzą indywidualne rozmowy z mieszkańcami. To ostatni moment na przedstawienie swoich opinii i wniosków.

 

Na spotkaniu dostępna będzie wersja papierowa planów sytuacyjnych. Projekt będzie też prezentowany z rzutnika.

 

Do końca roku planowane jest sfinalizowanie wszystkich prac projektowych i uzyskanie zezwoleń na realizację obu inwestycji drogowych. Są one ujęte w Kujawsko-Pomorskim Planie Spójności Drogowej i Kolejowej na lata 2014-20.

 

Obie drogi zaprojektowano w klasie G (głównej). Oznacza to, że ich szerokość wyniesie 7 metrów, a przy jezdniach powstaną obustronne półmetrowe utwardzone pobocza. Przy trasach zaplanowano też ciągi pieszo-rowerowe. Projekt zakłada przebudowę skrzyżowań, mostów  i ostrych zakrętów. Wycięte zostaną drzewa rosnące tuż przy jezdni. Oświetlone zostaną przejścia dla pieszych przy przystankach. W Lubrańcu zaplanowano budowę obwodnicy po  zachodniej stronie miasta. W Izbicy z kolei obwodnica ma biec po wschodniej stronie.

 

Spotkanie w Izbicy Kujawskiej:

  • data: 14 lipca
  • godzina: 9.00
  • miejsce: MGOK, ul. Narutowicza 63.

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich

 

7 lipca 2016 r.