Aktualności

Dotacje na prace w zabytkach

Dotacje na prace w zabytkach

Na prace konserwatorskie i remonty w zabytkowych obiektach naszego regionu trafi w tym roku 4,7 miliona złotych wsparcia z budżetu województwa oraz nowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dotacje umożliwią realizację 138 zadań.

– Od lat systematycznie wspieramy remonty i prace konserwatorskie w zabytkach Kujaw i Pomorza. Działania w tym zakresie dostrzegła Unia Europejska, która przyznała naszemu województwu wyróżnienie w prestiżowym konkursie „Europa Nostra Awards”. My również wyróżniamy najlepszych w ochronie zabytków przyznając co roku Medale Hereditas Saeculorum  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W latach 2009-2014 Urząd Marszałkowski skierował na remonty w zabytkach ponad 53 miliony złotych dotacji z budżetu województwa oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dofinansowanie trafiło dotychczas na realizację blisko 700 zadań. Więcej na ten temat tutaj.

W tym roku na realizację 138 przedsięwzięć trafi kolejne 4,7 miliona złotych. Dofinansowanie umożliwi między innymi na kontynuację rewitalizacji dworca kolejowego w Aleksandrowie Kujawskim, kolejny etap prac konserwatorskich w bydgoskiej katedrze, remont dachu kościoła o.o. karmelitów w Trutowie (powiat lipnowski), prace konserwatorskie w kościele św. Jakuba w Toruniu oraz konserwację barokowego ołtarza bocznego z kościoła św. Wojciecha w Stodołach (powiat mogileński).

Lista wszystkich dotacji tutaj

Czytaj też:
Nagrody za ochronę zabytków
Na rzecz dziedzictwa kulturowego regionu
Europejskie wyróżnienie za ochronę dziedzictwa

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

23 czerwca 2015 r.