Aktualności

Rodzynki z pozarządówki

Rodzynki z pozarządówki

Uroczysta gala wieńcząca VIII edycję konkursu o nagrodę marszałka „Rodzynki z pozarządówki” odbędzie się dziś (23 czerwca) w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu. Tym razem, ze względu na wysoki poziom tegorocznych zgłoszeń, zarząd województwa nagrodził 14 i wyróżnił 5 organizacji pozarządowych.

 

Ideą konkursu jest dotarcie do małych organizacji, opierających się przede wszystkim na wolontariacie, których interesujące, nowatorskie działania mogą być realizowane także przez inne podmioty pozarządowe na zasadzie dobrych praktyk.

– Tymi nagrodami chcemy podkreślić wyjątkową rolę instytucji pozarządowych w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Tegoroczna edycja „Rodzynek z pozarządówki” przyniosła wysoki poziom zgłoszonych propozycji,  dlatego oprócz nagrodzenia 14 inicjatyw, postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić 5 instytucji – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Do rywalizacji o nagrody i tytuł „Rodzynki z pozarządówki”, przystąpić mogła każda organizacja pozarządowa będąca bezpośrednim realizatorem projektu społecznego, posiadająca siedzibę na terenie naszego regionu, nieprzekraczająca granicy 300 tysięcy złotych w rocznych przychodach. Łączna pula środków na nagrody to 30 tysięcy złotych.

W tym roku zarząd województwa nagrodził 14 organizacji. Wśród laureatów znalazły się między innymi: Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna za całokształt działalności na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców Bydgoszczy, Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Sztuki „Bractwo” z Brodnicy za Ogólnopolski Festiwal „Brodnicka Uczta Teatralna”, Inowrocławskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Uszkodzeniem Mózgu za wdrożenie i realizacje projektu „Komputer naszym nowym sprzymierzeńcem w poszukiwaniu i umacnianiu komunikacji z innymi”, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Czyż-nie” z Czernikowa (powiat toruński) za przypomnienie tradycji ludowych na bazie ratowania chałupy we Włęczu. Gala wieńcząca tegoroczną edycję rozpocznie się o godzinie 16.

Lista wszystkich laureatów tutaj.

W trakcie siedmiu poprzednich edycji konkursu wyróżniliśmy w sumie 93 organizacje. Poniżej informacje o wszystkich, dotychczasowych edycjach:

Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło”Uczniowski Klub Sportowy „Włókniarz”Toruńskie Towarzystwo FortyfikacyjneStowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Sztuki „Bractwo”Stowarzyszenie Rozwoju Gminy ŁysomiceInowrocławskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Uszkodzeniem MózguOchotnicza Straż Pożarna w BobrownikachCzernikowskie Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Czyż-nie”Ochotnicza Straż Pożarna w RachcinieStowarzyszenie Bydgoska Masa KrytycznaFundacja Ośrodek Inicjatyw Społecznych ANDROParafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii Św. Antoniego w ToruniuPomorskie Towarzystwo MuzyczneFundacja „Ochrona Zdrowia i Rehabilitacji NiepełnosprawnychWyróżnieni – Stowarzyszenie Omega, Toruńska Inicjatywa Obywatelska, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kamień Krajeński, Stowarzyszenie Kwiecista Wieś, Stowarzyszenie Krzewienia Kultury „Animator”

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

23 czerwca 2015 r.