Aktualności

„Dwanaście miesięcy” w Teatrze Horzycy, fot. Andrzej Goiński
„Dwanaście miesięcy” w Teatrze Horzycy, fot. Andrzej Goiński

Charytatywna premiera w Horzycy

W sobotę (17 grudnia) odbędzie się druga premiera tego sezonu w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu – „Dwanaście miesięcy” Samuela Marszaka w reżyserii Bartosza Zaczykiewicza. Dochód z premierowego spektaklu  zostanie przekazany na leczenie małych Niny i Stasia – dzieci pracowników teatru.

 

„Dwanaście miesięcy” to spektakl dla dzieci. Jego bohaterką jest skromna dziewczynka o dobrym sercu, która przymuszona przez chciwa macochę, wyrusza w zimową podróż w poszukiwaniu przebiśniegów. Gdy wydaje się, że nie spotka jej już nic dobrego prócz samotnej śmierci w śnieżnej zawiei, na pomoc przychodzą jej tajemniczy mieszkańcy lasu. Kim są? Czy uratują dziewczynkę? Czy zwierzęta mówią? I czy pierwiosnki naprawdę rosną tylko wiosną? O tym dowiedzą się widzowie spektaklu.

 

Spektakl na deskach teatru można zobaczyć od środy do piątku (14-16 grudnia) podczas pokazów przedpremierowych oraz w niedzielę (18 grudnia). Teatr Wilama Horzycy jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Więcej informacji o premierze na stronie teatru.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 grudnia 2016 r.

 

„Dwanaście miesięcy” w Teatrze Horzycy, fot. Andrzej Goiński„Dwanaście miesięcy” w Teatrze Horzycy, fot. Andrzej Goiński„Dwanaście miesięcy” w Teatrze Horzycy, fot. Andrzej Goiński„Dwanaście miesięcy” w Teatrze Horzycy, fot. Andrzej Goiński„Dwanaście miesięcy” w Teatrze Horzycy, fot. Andrzej Goiński„Dwanaście miesięcy” w Teatrze Horzycy, fot. Andrzej Goiński