Aktualności

„Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” w Teatrze Muzycznym, fot. Paweł Modliński
„Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” w Teatrze Muzycznym, fot. Paweł Modliński

Maurycy i kolędnicy dla najmłodszych pacjentów

Aktorzy Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu odwiedzili wczoraj (14 grudnia) małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, dziś (15 grudnia) wystąpią w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Podczas obu spotkań prezentują spektakl „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”.

 

W trosce o to, by atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dotarła także do tych dzieci, które nie mogą cieszyć się z niej w  domowym zaciszu, Urząd Marszałkowski i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny przygotowały dla nich miłą niespodziankę. Historię właściciela sklepu z piernikami, poczciwego Maurycego, który wraz z przyjaciółmi stawia czoła bezwzględnej, rządnej zysku Pani Bogackiej, wczoraj (14 grudnia) jako pierwsi poznali mali pacjenci szpitala w Toruniu, dziś (15 grudnia, sala konferencyjna, godzina 16) zobaczą go podopieczni szpitala w Bydgoszczy.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji na stronie teatru.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 grudnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 15 grudnia 2016 r.