Aktualności

Bydgoski Festiwal Nauki - logo

Bydgoski Festiwal Nauki

Rozpoczyna się Bydgoski Festiwal Nauki. Od czwartku do soboty (21-23 maja) na miłośników wiedzy czeka szereg wydarzeń z różnych dziedzin nauki. Koncert inauguracyjny dziś (20 maja) w Teatrze Polskim. Imprezę organizują wspólnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Collegium Medicum UMK oraz Wyższa Szkoła Gospodarki. Przedsięwzięcie wspiera samorząd województwa.

 

Bydgoski Festiwal Nauki organizowany pod hasłem „Załap bakcyla nauki” to impreza popularnonaukowa organizowana przez środowiska akademickie oraz środowiska pozauczelniane. Uczestnicy festiwalu wezmą udział w wykładach, warsztatach, pokazach, eksperymentach, dyskusjach panelowych, wystawach i koncertach. Oferta programowa podzielona jest na ścieżki tematyczne: humanistyczną, przyrodniczą, społeczną, nauk ścisłych, artystyczną, techniczną, medyczną i nauk o zdrowiu oraz dzień tematyczny.

 

Koncert inauguracyjny odbędzie się dzisiaj (20 maja) późnym popołudniem w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W sobotę (23 maja) organizatorzy zapraszają na Piknik Naukowo-Rodzinny na bydgoskim Starym Rynku (od godziny 13 do 20). W programie koncerty, pokazy, eksperymenty, animacje dla dzieci oraz wiele niespodzianek.

 

Więcej informacji oraz program festiwalu tutaj

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 maja 2015 r.