Aktualności

Pałac w Ostromecku w kujawsko-pomorskiej przestrzeni „Minecrafta”
Pałac w Ostromecku w kujawsko-pomorskiej przestrzeni „Minecrafta”

Budujemy Kujawsko-Pomorskie w „Minecraft”

Atrakcje województwa kujawsko-pomorskiego poznawać można na wiele sposobów. My proponujemy, niezwykłą wirtualną przygodę podczas wspólnej zabawy w konkursie „Budujemy Kujawsko-Pomorskie w Minecraft”! Do wygrania między innymi tablet, dla pierwszych stu zarejestrowanych konkursowe koszulki.

 

W związku ze zbliżającym się Świętem Województwa zapraszamy na konkurs, który polega na odwzorowaniu budynków lub obiektów będących atrakcjami turystycznymi wybranych miejscowości naszego regionu w „Minecrafcie”, popularnej grze online. Zabawa ruszyła 20 maja i potrwa do 5 czerwca.

 

Na graczy czeka mnóstwo ciekawych nagród. Pierwsze 100 zarejestrowanych osób otrzyma gadżety w postaci koszulek konkursu „Minecraft” – Lubię tu być! Zwycięzca otrzyma supertablet, a osoba, która zdobędzie drugie miejsce wyjątkowy rodzinny VIP-owski voucher na uczestnictwo w 40. Jubileuszowym Wielkim Międzynarodowym Turnieju Rycerskim w Golubiu Dobrzyniu (8-10 lipca 2016). Zwycięzców zaprosimy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim 8 czerwca.

 

 

„Minecraft” to jeden z największych fenomenów kulturowych i prawdopodobnie najpopularniejsza gra online na świecie. Jej użytkownicy budują z wirtualnych klocków wielkie wirtualne światy, a później dzielą się swoimi osiągnięciami w sieci. Użytkownik może zbudować w przestrzeni gry niemal wszystko, a ograniczeniem są jedynie indywidualne umiejętności i wyobraźnia.

 

Tegoroczna zabawa jest kontynuacją projektu który ruszył w czerwcu zeszłego roku. Z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego uruchomiliśmy serwer, na którym w skali 1:10 zostało odwzorowane województwo kujawsko-pomorskie oraz jego największe atrakcje. Partnerem projektu został Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a bydgoskie Kuratorium Oświaty objęło kampanię honorowym patronatem.

 

W ciągu pierwszych tygodni funkcjonowania serwera na wirtualnej mapie województwa pojawiło się blisko 1200 osób. Użytkownicy zbudowali w tym czasie ponad 50 nowych obiektów – m.in. pałac Anny Wazówny w Brodnicy, Krzywą Wieżę w Toruniu i bydgoskie spichrze nad Brdą.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy !

 

Czytaj też:

 

Departament Sportu i Turystyki

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 maja 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2016 r.