Aktualności

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze w budowie. Fot. Tymon Markowski, BPPT

Budowa centrum wystawienniczego na ostatniej prostej

Na jesień zaplanowano pierwsze wydarzenia w powstającym w bydgoskim Myślęcinku nowoczesnym Centrum Targowo-Wystawienniczym. Budowę obiektu umożliwiły środki Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

– Tworzenie warunków dla rozwoju biznesu jest jednym z priorytetów samorządu województwa. Ważną grupę działań stanowią te dotyczące tworzenia dogodnej przestrzeni inwestycyjnej i dobrego klimatu dla rozwoju firm. Na wsparcie przedsiębiorczości przeznaczyliśmy co czwartą złotówkę z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Traktujemy je priorytetowo również w nowym unijnym rozdaniu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W wyniku ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski konkursu, zarząd województwa podjął decyzję o przyznaniu 20,6 miliona złotych dofinansowania na budowę Centrum Targowo-Wystawienniczego u zbiegu ulic Gdańskiej oraz Jeździeckiej w Bydgoszczy (Myślęcinek). Beneficjentem wsparcia jest Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.

 

W ramach realizacji inwestycji powstaje hala targowa o powierzchni prawie 11 tysięcy metrów kwadratowych z antresolą oraz dwukondygnacyjna część administracyjno-konferencyjna o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych. Przestrzeń wystawiennicza hali będzie się dzieliła na mniejsze sale za pomocą mobilnych ścian o wysokości 13 metrów. Projekt obejmuje również zakup wyposażenia oraz zagospodarowanie terenu wokół hali, w tym między innymi budowę parkingów.

 

Trwają ostatnie prace przy elewacji hali, a większość robót wykonywana jest obecnie we wnętrzach obiektu – montowane są sufity i ściany, układane płytki ceramiczne. Rozpoczęła się także budowa parkingów i dróg dojazdowych. Otwarcie obiektu zaplanowano na wrzesień.

 

Czytaj też: Infrastruktura dla inwestorów i biznesu


Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

23 lipca 2015 r.

 

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze w budowie. Fot. Tymon Markowski, BPPTBydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze w budowie. Fot. Tymon Markowski, BPPTBydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze w budowie. Fot. Tymon Markowski, BPPTBydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze w budowie. Fot. Tymon Markowski, BPPTBydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze w budowie. Fot. Tymon Markowski, BPPTBydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze w budowie. Fot. Tymon Markowski, BPPTBydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze w budowie. Fot. Tymon Markowski, BPPTBydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze w budowie. Fot. Tymon Markowski, BPPT

Fot. Tymon Markowski, BPPT