Aktualności

Architektura dla Kujaw i Pomorza

Architektura dla Kujaw i Pomorza

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego oraz oddziały bydgoski i toruński Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie architektonicznym na projekt energooszczędnego domu jednorodzinnego, nawiązujący do naszych najlepszych regionalnych tradycji budownictwa wiejskiego i podmiejskiego. Termin składania prac upływa w poniedziałek (26 stycznia).

– Chodzi o znalezienie współczesnych wzorców zabudowy jednorodzinnej harmonijnie wpisującej się w krajobraz Kujaw i Pomorza oraz naszą lokalną tradycję, promowanie dobrej architektury i wysokich standardów ładu przestrzennego. Szerszy kontekst to odbywająca się obecnie publiczna debata na temat zaproponowanych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego rozwiązań dotyczących ochrony krajobrazu i powstałego z inicjatywy głowy państwa raportu „Przestrzeń życia Polaków”. Liczymy na projekty domów dostępnych, nowoczesnych, funkcjonalnych i pięknych, oszczędnych w eksploatacji, a także związane z nimi propozycje interesujących koncepcji urbanistycznych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Konkurs, w którym uczestniczyć mogą architekci i studenci architektury, a także pracownie architektoniczne i zespoły projektantów, ogłoszono oficjalnie jeszcze w listopadzie. Termin składania prac upływa 26 stycznia, galę wręczenia nagród zaplanowano na 12 lutego. Zwycięzców wyłoni sąd  konkursowy złożony z architektów (członków SARP). Pula nagród wynosi 65 tysięcy złotych, laureat lub laureaci pierwszej nagrody zgarną 25 tysięcy.

 

  • Wszystkie szczegóły na stronie konkursu tutaj.
  • Kontakt do organizatorów: domrodzinnykonkurs@gmail.com (informacji udziela sekretarz konkursu arch. Piotr Koziej)

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

13 stycznia 2015 r.
ostatnia aktualizacja: 21 stycznia 2015 r.