Aktualności

fot. Tymoteusz Tyminski

Mistrzowie lekkiej atletyki w Toruniu

Pierwszy Halowy Europejski Mityng Lekkoatletyczny Copernicus Cup z udziałem gwiazd „królowej sportu” z kraju i ze świata odbył się we wtorek (3 lutego) w Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu. Zawody obejrzało około 4 tysięcy kibiców. Organizację imprezy wspierał Urząd Marszałkowski.

 

Mityng Lekkoatletyczny Copernicus Cup był pierwszym w historii mityngiem Permit Indoor rozgrywanym w Polsce, pod auspicjami Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej. To jedna z pierwszych tego rodzaju imprez w działającej od ubiegłego roku hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Bema w Toruniu. Obiekt powstał dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa (więcej tutaj).

Udział w zawodach wzięli między innymi  Adam Kszczot, Kim Collins, Richard Kilty i Timothy Kitum. Zawodnicy rywalizować w biegach na dystansach 60, 400, 800 i 1500 metrów, zobaczymy też konkurencje w skoku w dal, wzwyż i o tyczce, a także pchnięcia kulą.

Kibice z Kujawsko-Pomorskiego, którzy na mityng wybrali się do Torunia pociągiem, obejrzeli zawody bez konieczności zakupu biletu na imprezę (wstęp na podstawie biletu kolejowego). Identyczna promocja obowiązywać będzie podczas czerwcowego Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego organizowanego na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy.

 

fot. Tymoteusz Tyminski

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 stycznia 2015 r.

ostatnia aktualizacja: 3 lutego 2015 r.