Aktualności

Andrzej Zaucha Symfonicznie w Sopocie - plakat

Andrzej Zaucha Symfonicznie w Sopocie

Po sukcesie siedmiu edycji Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy na deskach bydgoskiej Opery Nova, w warszawskiej Sali Kongresowej, czy na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach przyszedł czas na premierę widowiska w Operze Leśnej w Sopocie. Koncert „Andrzej Zaucha Symfonicznie” odbędzie się w najbliższą niedzielę (13 września).

 

Wystąpią znakomici artyści – Krystyna Prońko, Anna Serafińska, Andrzej Dąbrowski, Janusz Szrom i Jacek Kotlarski. Muzyczny wieczór uświetni także Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina. Na deskach Opery Leśnej obok gwiazd polskiej sceny muzycznej wystąpią młodzi, debiutujący laureaci bydgoskiego Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie”. Wszystko to w bogatej i profesjonalnej oprawie efektów świetlnych oraz niezwykłej, nostalgicznej atmosferze sopockiego amfiteatru.  

 

Koncert będzie muzycznym wspomnieniem twórczości wielkiego polskiego wokalisty jazzowego. Wykonawcy przypomną znane i uwielbiane przez publiczność przeboje Andrzeja Zauchy, między innymi: Byłaś serca biciem, Jak na lotni, C’est la vie, Wymyśliłem ciebie w  nowatorskich aranżacjach .

Więcej szczegółów na ZauchaFestiwal.pl

 

Biuro Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie”

 

9 września 2015 r.