Aktualności

Dziecko robiące ogromne bańki mydlane na nowomiejskim rynku

Aktywnie w czasie wolnym od nauki

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego młodzi mieszkańcy Kujaw i Pomorza wezmą udział w różnego rodzaju wycieczkach, wędrówkach, obozach, warsztatach oraz zajęciach integracyjnych. Dofinansowanie na realizację 60 tego typu inicjatyw przyznaliśmy w ramach dwóch konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych.

 

Wsparcie z myślą o organizacji ciekawych i atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży samorząd województwa przeznaczył w ramach dwóch konkursów:

  • na wspieranie zajęć rozwojowych dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym,
  • na wspieranie prac wychowawczych z dziećmi i młodzieżą realizowanych przez organizacje młodzieżowe.

Pula tegorocznego dofinansowania na realizację tego typu inicjatyw to 550 tysięcy złotych. Otrzymały je fundacje, towarzystwa i stowarzyszenia, a także Kujawsko-Pomorski Okręg Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Chorągiew Kujawsko-Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego im. Mikołaja Kopernika. Wśród projektów, które uda się zrealizować dzięki marszałkowskiemu wsparciu są „Wakacje bajkowo-sportowo” organizowane przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Solcu Kujawskim, VI Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” przygotowane przez bydgoską Fundację „Nowe Pokolenie” w Hołdzie Janowi Pawłowi II oraz obóz sportowo-edukacyjny „Sport z kulturą” organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „19-Michelin” z Włocławska.

Lista dotacji w ramach konkursu na wspieranie zajęć rozwojowych dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym

Lista dotacji w ramach konkursu na wspieranie prac wychowawczych z dziećmi i młodzieżą realizowanych przez organizacje młodzieżowe

 

Część wsparcia zostanie rozdysponowana w trybie uproszczonym.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 maja 2015 r.