Zdrowie

Plakat - Konkurs Explory

Trójka „wspaniałych” walczy o własne marzenia i zdrowie mieszkańców -pomóżmy głosując

Młodzi naukowcy z naszego regionu – Bogdan Jabłoński z Torunia, Oliwia Raniszewska ze Świecia i Wiktoria Sadowska z Grudziądza mają szansę na udział w finale prestiżowego Konkursu Explory. Projekt, który otrzyma najwięcej głosów, wraz z najlepszymi zespołami z całej Polski, wybranymi podczas regionalnych etapów Konkursu Explory, zawalczy o główne nagrody.

 

W finale, który odbędzie się w październiku 2022 młode talenty mają szansę na wyjątkowe nagrody: stypendia na rozwój projektów, akredytacje na wyjazdy międzynarodowe czy udział w programach mentorskich i stażowych.

 

Wspomniani wyżej uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu pracują nad urządzeniem wspomagającym diagnostykę zmian skórnych. Zdecydowana większość społeczeństwa nie udaje się na regularne lekarskie badania kontrolne. Nasi młodzi naukowcy zaprojektowali i wykonali urządzenie, które na podstawie zrobionego zdjęcia rozpozna chorobę (wynik wskaże zapalając odpowiednią diodę). Urządzenie będzie wyróżniało się dużą skutecznością, mobilnością, niską ceną i prostą obsługą, więc każdy, bez względu na wiek czy kompetencje, będzie mógł zadbać o profilaktykę.

 

Aby pomóc naszym naukowcom w zakwalifikowaniu się do finału, a tym samym prezentowaniu na skalę krajową bardzo wartościowego projektu zainicjowanego w naszym regionie, prosimy o oddanie głosu pod linkiem https://biletnafinal.explory.pl/kandydat/oliwia-raniszewskabrbogdan-jablonskibr-wiktoria-sadowska,321 

 

Głosować można bezpłatnie i szybko z każdego urządzenia – tylko do dzisiaj (20 czerwca br.) do północy.

 

Konkurs Explory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą.