Zdrowie

Mikołajki w Hospicjum Nadzieja w Toruniu, fot. Departament Zdrowia UMWKP
Mikołajki w Hospicjum Nadzieja w Toruniu, fot. Departament Zdrowia UMWKP

Mikołajki w Hospicjum Nadzieja w Toruniu

W dniu 6 grudnia br. w Hospicjum NADZIEJA w Toruniu odbyła się akcja pn. „Mikołajki z NADZIEJĄ na lepszy oddech”.

 

Departament Zdrowia z inicjatywy Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego przygotował powyższe wydarzenie w celu wsparcia opieki paliatywno-hospicyjnej wśród nieuleczalnie chorych dzieci z naszego województwa będących podopiecznymi Hospicjum NADZIEJA w Toruniu. Mając na uwadze potrzeby najmłodszych pacjentów z niewydolnością oddechową w ramach akcji zapewniono dla hospicjum 5 koncentratorów tlenu.

 

Samorząd województwa podejmuje wiele efektywnych i skutecznych działań na rzecz ochrony, profilaktyki i promocji zdrowia skierowanych dla mieszkańców naszego regionu.

 

Hospicjum NADZIEJA swoim podopiecznym zapewnia profesjonalną opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną i edukacyjną. Organizacja dąży do tego aby dzieci, które do nich trafiają z całego województwa kujawsko-pomorskiego, czuły się jak w domu i otrzymały szansę na lepsze życie.

 

Obecnie stacjonarnie w Hospicjum przebywa 12 dzieci, z różnymi niepełnosprawnościami, leżące, w tym z porażeniem czterokończynowym. 

 

Spotkanie poprowadziły dwie animatorki z Cafe Bajarki, które angażowały dzieci do zabaw i zachęcały do gry na dzwonkach przy towarzyszących świątecznych piosenkach. Podczas piosenki o bałwankach na oczach i dłoniach dzieci „wyrastały” puszyste sensoryczne bałwanki. Na zakończenie spotkania animatorki obdarowały dzieci długimi balonami, z których wyczarowały dla nich dowolne kształty.

 

Departament Zdrowia zakupił dla każdego dziecka upominki – zabawki terapeutyczne, sensoryczne, zachęcające do aktywności.

W organizacji przedsięwzięcia pomógł Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku Sp. z o.o.

 

W ramach przygotowanych atrakcji najmłodsi pacjenci mogli oderwać się choć na chwilę od codziennego zmagania się z chorobą. Wsparcie dla Hospicjum sprawiło najmłodszym podopiecznym wiele radości a zakupione koncentratory tlenu z pewnością pomogą w ich terapii i opiece.

 

 

Mikołajki w Hospicjum Nadzieja w Toruniu, fot. Departament Zdrowia UMWKPMikołajki w Hospicjum Nadzieja w Toruniu, fot. Departament Zdrowia UMWKPMikołajki w Hospicjum Nadzieja w Toruniu, fot. Departament Zdrowia UMWKPMikołajki w Hospicjum Nadzieja w Toruniu, fot. Departament Zdrowia UMWKPMikołajki w Hospicjum Nadzieja w Toruniu, fot. Departament Zdrowia UMWKP