Zdrowie

Kolejne spotkania dotyczące profilaktyki raka jelita grubego, kolejna okazja do bezpłatnych badań

Rak jelita grubego jest od kilku lat jedną z najczęstszych przyczyn zgonów z powodu nowotworów złośliwych, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Niezwykle ważne jest więc, by pomyśleć o własnym zdrowiu i w porę podjąć działania profilaktyczne – dowiedzieć się jak temu rakowi zapobiegać i jak go wcześniej wykryć.

 

Serdecznie zapraszamy więc mieszkańców Torunia i okolic w wieku 50-65 lat na spotkanie informacyjno-edukacyjne dotyczącego profilaktyki raka jelita grubego.

 

Spotkanie organizowane jest przez Miejską Przychodnię Specjalistyczną w Toruniu oraz Toruńskie Centrum Gastrologii „GASTROMED”, w ramach projektu: „Lepiej zapobiegać, niż leczyć – kompleksowy program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego”

 

Miejscem spotkań będzie:

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej w Toruniu, ul. Łyskowskiego 15

 

Terminy najbliższych spotkań:

  • 06.07.2021 r. – godz. 17:00, 
  • 13.07.2021 r. – godz. 17:00, 
  • 26.07.2021 r. – godz. 17:00

 

W czasie spotkania, obecne na nim osoby, będą miały możliwość zapisania się na bezpłatne badanie jelita grubego. Przewidziana jest także indywidualna konsultacja z lekarzem.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 575-040-510, lub pisząc na adres e-mail: profilaktyka@mps.torun.pl

 

Projekt „Lepiej zapobiegać, niż leczyć – kompleksowy program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.