Środowisko

Spotkanie z podróżnikiem B. Milewski fot. J. Waszak

W minioną sobotę tj. 25 lutego br. odbyło się trzecie spotkanie z podróżnikiem w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

Tym razem gościliśmy pana Bernarda Milewskiego z Płocka, pasjonata wycieczek rowerowych. W 2014 roku przejechał Skandynawię na rowerze – 6150 km w 70 dni, na 41 letnim rowerze!

 

Wspaniała, ilustrowana świetnymi zdjęciami, opowieść o rowerowej wyprawie.

Następne spotkanie zaplanowane jest na 18 marca!

 

Cykl „Spotkanie z podróżnikiem” organizowany jest przez Nadgoplański Park Tysiąclecia wraz z PTTK O/Kruszwica oraz Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Kruszwicy.
W okresie jesienno-zimowym zapraszani są pasjonaci podróżowania po kraju i świecie w różnych formach (tradycyjnie, rowerami itd.), którzy dzielą się wrażeniami wzbogacając swój przekaz zdjęciami i filmami.

 

W ramach cyklu wystąpili już:

Pani Jadwiga Jelinek – kulturoznawca, długoletnia dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Żninie, twórca klubu podróżnika przy w/w bibliotece, która wraz z mężem Bogdanem zwiedziła 40 krajów, a na spotkaniu opowiedziała o Kolumbii.

Członek Kruszwickiej Grupy Rowerowej p. Tadeusz Wiącek – pasjonat przyrody, który rowerem dotarł do Santiago de Compostela (Hiszpania).

Pan Bartosz Boliński prowadzący blog na facebooku „Kajakami przez życie Barcin” oraz jego kolega od wypraw ekstremalnych Marek Nowakowski. Zaczynali od jeziora Wolickiego, by w ubiegłym roku przemierzyć już zimne fale Bałtyku, a następnie rekreacyjnie jezioro Como.

Żeglarze stowarzyszeni w Mare Polonorum – towarzystwie działającym w Kruszwicy, nastawionym na niekomercyjny wymiar żeglarstwa i kameralne rejsy, którzy opowiedzieli o podróżach jachtem i swoich przygodach.

 

Spotkanie z podróżnikiem  B. Milewski fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem  fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem   fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem  fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem   fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem  fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem B. Milewski fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem  fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem B. Milewski fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem  fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem  fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem  fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem B. Milewski fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem Benedykt Milewski fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem dyr. A. Sieradzki fot. J. WaszakSpotkanie z podróżnikiem prezentacja fot. J. Waszak