Na zielonym

Kurczak 10.04.2020

Kurczak 10.04.2020

Witajcie!

Czy Wasi domownicy krzątają się po domu z mnóstwem świątecznych przygotowań, a Wy nie wiecie co ze sobą zrobić i doskwiera Wam nuda? Jeśli tak, to zapraszam do zabawy! (O ile sami także nie pomagacie)

 

Być może Was nieco zainspiruję Korzystając z ostatnich przedświątecznych dni, zrobiłam kolejną wielkanocną dekorację. I z przyjemnością podzielę się nią z Wami. Dzisiaj do przygotowanych wcześniej wielkanocnych zajączków dołączył kurczak (patrz-zdjęcie)

Potrzebne będą:
– dwie rolki po papierze toaletowym (ależ one są przydatne! )
– klej i/lub zszywacz
– papier samoprzylepny (żółty) lub żółta farba i pędzel
– blok techniczny (biała, pomarańczowa, zielona i czerwona kartka)
– flamaster
– nożyczki.

1.Obie rolki nieco skróć.
2. Możesz pomalować je farbkami na żółto albo okleić papierem samoprzylepnym.
3. Z zielonego papieru wytnij koło – będzie to podstawka, na której umocujemy kurczaka. Z pomarańczowego papieru wytnij nogi.
Przytwierdź jedną rolkę do drugiej za pomocą zszywacza lub kleju. Następnie przyklej nogi a całość przytwierdź do zielonej podstawki.
4. Z pomarańczowego papieru wytnij dziób. Z czerwonego możesz wyciąć grzebień. Na białym papierze narysuj flamastrem oczy i je także wytnij.
5. Teraz przyklej dziób, oczy oraz grzebień.
Kurczak gotowy Wesołych Świąt!!!

Jeśli chcecie podzielić się zdjęciami efektów Waszej pracy, wyślijcie je na adres mailowy a.szliep@kujawsko-pomorskie.pl wraz z dołączoną zgodą (zdjęcie lub skan) o następującej treści:
„Ja (imię i nazwisko) wyrażam zgodę na publikację pracy mojej/-go córki/syna (imię i nazwisko) na stronie internetowej www.facebook.com/ZieloniEdukatorzy/ w ramach projektu pn. ,,Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!’

 

Kurczak 10.04.2020Kurczak 10.04.2020Kurczak 10.04.2020Kurczak 10.04.2020Kurczak 10.04.2020Kurczak 10.04.2020