Uzależnienia

Wejście do WOTUiW
Wejście do WOTUiW

Uzależnienia – gdzie szukać pomocy

Osoby, które czują, że potrzebują porozmawiać z kimś o różnych aspektach korzystania z substancji psychoaktywnych (własnym, kogoś bliskiego) mogą zwrócić się  m.in. do Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu oraz Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, działającej w strukturze Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy.

 

Oba ośrodki leczenia uzależnień przyjmują pacjentów w ramach NFZ – nie trzeba być ubezpieczonym i nie jest potrzebne skierowanie by skorzystać z wizyty u terapeuty.

 

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu świadczy usługi w postaci terapii uzależnień prowadzonej:

  • w warunkach ambulatoryjnych, czyli w poradni w formie psychoterapii i konsultacji psychiatrycznej (wizyta u lekarza psychiatry możliwa jest tylko dla pacjentów, którzy korzystają ze spotkań z terapeutą uzależnień),
  • na oddziale dziennym (od poniedziałku do piątku),
  • w warunkach stacjonarnych, czyli w oddziałach całodobowych (dla dorosłych i młodzieży)-wymagane skierowanie. Informacje praktyczne.

 

Poradnia znajduje się w Toruniu przy ul. Szosa Bydgoska 1 i realizuje świadczenia finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z terapii w Poradni można skorzystać bez skierowania. Poradnia przyjmuje osoby dorosłe (uzależnione, parterów osób uzależnionych, DDA) i osoby niepełnoletnie (oraz ich rodziców lub opiekunów). Pacjenci mogą liczyć na terapię indywidualną i grupową w zależności od potrzeb.

 

Przyjmujemy dzieci i młodzież, którzy mają problemy z korzystaniem z urządzeń cyfrowych.

 

Zapraszamy członków rodzin i bliskich osób uzależnionych – terapia dla osób z otoczenia jest równie ważna jak terapia osób uzależnionych.

 

Rejestracja do Poradni możliwa jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.00.

Numery telefonów do Poradni to 56 622 68 31 i 507 871 735.

Więcej informacji na www.wotuiw.torun.pl.

Nasze oddziały znajdziesz także na fb.  

 

Z terapii uzależnień w warunkach ambulatoryjnych można skorzystać również w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, mieszczącej się przy ul. Karłowicza 26 w Bydgoszczy.

 

Na wizytę w Poradni można zarejestrować się od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15-18.30. (w piątek do 14.00) pod nr telefonu 52 321 35 00.